10. turnaj Chebské ligy – 14.9. 2019- výsledky, tabulka, statistiky střelců

10. kolo Chebské ligy ve stolním hokeji – Aréna „U Řeky“

 

 

Dne 14. 9. se uskutečnil druhý turnaj podzimní části Chebské ligy ve stolním hokeji. Slunečné počasí přilákalo silnou sestavu dvaceti manažerů, z první dvanáctky se jich zúčastnilo jedenáct. Chyběl pouze Srba. Turnaj se konal již podruhé v aréně „U Řeky“. Zúčastnění manažeři byli rozlosováni do dvou skupin.

A                                                                                            B

Vácha Kubica M.
Hrachovec Černý L.
Ouřada J. Kropáček
Mašika Holub P.
Macek V. Gruncl
Horáková Kubica J.
Macek J. Větrovec
Černý M. Fiedlerová
Kopecký Holub L.
Hejda Lukeš D.

 

Z každé skupiny postupovali první čtyři do play off, další umístění se utkali o celkové umístění. Ve skupině A se sešli silní „koně, kromě tradičních ligových rivalů Váchy, Hrachovce, Jardy Ouřady, Mašiky a Vency Macka byly přilosováni ještě „navrátilci“ Michal Černý a také Roman Hejda. Ve druhé skupině se sešlo na postup pět hlavních favoritů – Míla Kubica, Luboš Černý, Kropáček, Holub a Gruncl.

SKUPINA A

Skupina A se dala s nadsázkou nazvat „skupinou smrti“. Byla to skupina velice výsledkově velice vyrovnaná a zamotaná, extrémních výsledků bylo málo (žádný zápas s 10+ góly). O vyrovnanosti skupiny svědčí i fakt, že před posledním kole měli tři manažeři dole -5 bodů (Mašika, Hrachovec, Černý M.), jeden manažer -6 bodů (Macek V.) a jeden manažer -7 bodů (Ouřada J.).

Nejlépe si vedl lídr bodování Chebské ligy Vácha, který padnul pouze s vítězem minulého turnaje Michaelem Černým.

Ten turnaje vstoupil špatně, prohrál s Jardou Ouřadou 1:3. Namále měl i s Romanem  Hejdou, ještě 30 vteřin před koncem prohrával ještě 1:3, nakonec dotáhl na 3:3, když srovnal po Romanovo ztrátě 5 vteřin před koncem. Pak se ale oklepal a ztratil pouze 3 body za tři remízy s Mašikou, Hrachovcem a Vencou Mackem. Remíza s Vencou Mackem rozhodla o tom, že oba – jak Michael, tak Venca – postoupí do čtvrtfinále. V případě výhry Michala Černého by do play off postupoval Dan Hrachovec. Dan sice dokázal obrat o body pozdější postupující Michaela Mašiku (5:3) a Michaela Černého, ale překvapivá a vysoká prohra s Romanem Hejdou (3:8) ho připravila o postup.

Mašika se v prvním zápase s Jirkou Mackem trápil, rozhodla až Mackova chyba tři vteřiny před koncem. Macek měl puk ve svém držení na levé obraně, udělal ale hrubku, ztratil puk a Mašika toho využil středním útočníkem. Christič=Jistič. To Mašikovi hodně pomohlo a v dalším zápase rozdrtil jeho bratra Vencu Macka 7:1, když vsítil středním útočníkem všechny góly. I v dalších zápasech si vedl výtečně a poprvé prohrál až v 6. kole s Jirkou Váchou. K výkonu mu pomohl i rituál, který neopustil po celou dobu turnaje.

Jirku Macka naopak nešťastná prohra v prvním zápase poznamenala a nepodařilo se mu, bohužel, v základní skupině zvítězit. Zlomil to až v zápase o umístění, kde zdolal Janu Fiedlerovou v poměru 3:1. Jirka nicméně celý turnaj bral sportovně a s humorem a to je to nejdůležitější.

Ve skupině A svými výkony zaujal Roman Hejda. Roman je mj. medailistou z Chebské ligy a nic ze svého hokejového umění nezapomněl. Také ve skupině favority zle proháněl. Za vše hovoří již zmiňovaná vysoká výhra nad Danem, a remízy s Jardou Ouřadou, Vencou Mackem nebo s Míšou Černým. Pro Chebskou ligu a celý tým SHC Cheb bude jeho návrat zcela jistě přínosem.

Mirka Horáková předváděla svůj ofenzivní hokej, nicméně na postup to bohužel nestačilo. Porazila Romana Hejdu (2:1), v dramatickém zápase nestačila na Míšu Mašiku (4:6). Ani Jarda Ouřada nebyl ve své kůži, dokázal sice porazit Míšu Černého a remízovat s Vencou Mackem, ale další důležité body nepřidal a skončil celkově až na sedmém místě.

SKUPINA B

Papírovými favority na postup do play off ze skupiny B byli Míla Kubica a Luboš Černý. O dalších postupových místech se mělo rozhodnout mezi Kropáčkem, Petrem Holubem a Pepou Grunclem. Pepa Gruncl, po minulém třetím místě si dával velké šance na postup. Po porážkách s Kropáčkem (1:2), Černým (0:4) a nešťastné prohře s Mílou Kubicou (2:3) musel v boji o nejlepší čtyřku porazit Petra Holuba. Zápas sliboval velké drama. Šťastnější byl nakonec Petr, který zvítězil 2:1 a na Pepu nakonec zbylo páté místo. Petrovu hru od začátku zdobila výborná obrana. Pouze Míla mu dokázal vstřelit více jak dva góly (2:4), jinak dokázal ve skupině udržet 4 nuly a průměr stlačit na 1 gól na zápas. Nebýt smůly v zápase s Kropáčkem (0:0), mohl být Petr dokonce třetí. Nakonec z toho bylo čtvrté místo. Dalšímu kandidátovi na postup Kropáčkovi se vydařil souboj s šampionem minulého ročníku Mílou Kubicou a připravil mu tak jedinou prohru v základní skupině (a následně i v celém turnaji) – 5:2, když střední útočník třikrát vyzrál na Kubicovo brankáře blafákem. Zmiňovaný Míla Kubica svedl v posledním kole základní skupiny s Lubošem souboj o celkové umístění v základní části. V případě výhry M. Kubicy by se tento posunul na první místo, Luboš by skončil druhý a Kropáček třetí. V případě remízy nebo výhry Luboše by šel na první místo Luboš a Kubica by spadl na třetí místo. Druhou pozici by bral Kropáček. Míla vedl minutu před koncem 4:1 a vše nasvědčovalo jeho vítězství. Nicméně pak ztratil koncentraci, Luboš snížil a dalšími dvěma góly výsledek vyrovnal – 4:4. Další pořadí ve skupině B: 6. Větrovec, 7. Jan Kubica, 8. Lukáš Holub, 9. D. Lukeš, 10. Jana Fiedlerová. Ve skupině B nastoupili i dva nadějní junioři. Lukáš Holub ukořistil 2 výhry a skončil celkově na pěkném 16.-tém místě a D. Lukeš zvítězil jednou a celkově byl 17.-tý, když v zápase o umístění porazil Jardu Kopeckého. Doufejme, že tito dva a třeba i další junioři rozšíří řady našeho klubu.

PLAY OFF:

Ve čtvrtfinále nastoupily tyto dvojice: Černý L. – Macek V., Mašika – Kubica M., Kropáček – Černý M. a Vácha – Holub P.

Nejjednoznačněji dopadl – překvapivě – zápas mezi Lubošem a Vencou. A to Venca do posledního zápasu ve skupině neměl jistotu, že postoupí. Ale opět se potvrdilo, že play off je úplně jiná soutěž, a že Venca, když chytne „lauf“, tak je k nezastavení. Nasázel Lubošovi sedm gólů, což bylo pro něj až kruté. Celkový výsledek zněl 7:1. Další souboj mezi Míšou Mašikou a Mílou Kubicou byl velice vyrovnaný. Míša si na Mílu věřil a dotáhl zápas až do prodloužení, Míla dokonce musel výsledek dotahovat (2:2). V prodloužení prokázal zkušenosti, pevnější nervy a přiklonilo se se k němu i trochu štěstí a vsítil vítězný gól – 3:2 p. Michal Černý živil naději na obhajobu turnajového triumfu a tu mu chtěl překazit Kropáček, který na svůj první turnajový triumf stále čeká. Zápas to byl vyrovnaný, oba soupeři vyčkávali, co ten druhý předvede. Do vedení se dostal Míša Černý, Kropáček vyrovnal a šlo se do prodloužení. První šanci v prodloužení měl Černý, když jeho pravý obránce trefil tyčku. Pak se ke slovu ale dostal Kropáčkův střední útočník, který rozhodl o výhře. 2:1 p. Petr Holub dosáhl postupem do čtvrtfinále velkého úspěchu a výhra nad Jirkou Váchou by byla tak trochu navíc. Jirka však nenechal nic náhodě a zvítězil 4:1.

Semifinálové dvojice: Kubica M. – Macek V., Vácha – Kropáček

V prvním semifinále Míla potvrdil, že na Vencu umí. Nepustil ho vůbec do ničeho, nenechal ho rozjet jeho brankostroj, naopak rozjel ten svůj a zvítězil jasně 6:0. Druhé semifinále bylo na góly o poznání chudší, rozhodl polovlastní gól, když Kropáčkův pokus o střelu zblokoval Váchův obránce šťastně do branky. 1:0

 

o 3. místo: Kropáček – Macek V. 3:4

V souboji o 3. místo Kropáček vedl již 3:1, pak ale Macek minutu před koncem snížil střelou z pravého křídla na 2:3 a Kropáček se začal strachovat o výsledek. Macek vycítil šanci, převzal iniciativu a dvěma góly (opět z PK) zmrazil Kropáčkovy šance na „bednu“.

 

FINÁLE: Míla Kubica – Jiří Vácha 3:1

Míla Kubica posílen sebevědomým výkonem ze semifinále si šel jistě za vítězstvím a ukrojil tak pár bodíků z Jirkova náskoku na prvním místě celkového hodnocení Chebské ligy.

Další pořadí – viz.:

http://shccheb.cz/?p=2712

Děkujeme všem za účast na krásném turnaji, na kterém panovala skvělá nálada. Zúčastnilo se ho 20 hráčů. Doufejme, že tento počet se bude nadále zvyšovat.

statistiky_stiga_10kolo

VIDEA ze zápasů 10. kola