11. turnaj Chebské ligy – 5.10. 2019- STATISTIKY STŘELCŮ – VLOŽENO; článek; výsledky; tabulka; Lubošovy statistiky

11. TURNAJ CHEBSKÉ LIGY – článek

statistiky_stiga_11kolo

CHL2019-LUBOŠ

Dne 5. 10. 2019 byla slavnostně otevřena klubovna oddílu stolního hokeje SHC Cheb v prostorách Palackého 8. Tento prostor jsme získali díky spolupráci s Domem dětí a mládeže Sova. K této příležitosti byl odehrán 11. turnaj Chebské ligy. Na začátku turnaje měl proslov člen výkonného výboru a zakladatel oddílu Josef Gruncl. Před začátkem turnaje hráči uctili památku zpěváka pana Karla Gotta, který odešel do pěveckého nebe dne 1.10.2019. Na jeho počest se po celou dobu turnaje nesly tóny jeho skladeb. Dále je třeba připomenout, že v klubovně se každé úterý od 16:00 do 18:00 koná kroužek stolního hokeje, primárně je určen pro děti od 6 do 15 let, ale zváni jsou milovníci stolního hokeje STIGA všech věkových kategorií.

Turnaje se zúčastnilo 21 hráčů. Ti byly rozděleni do dvou skupin. Rozlosování provedl Michal Mašika s Mílou Kubicou pod dozorem Petra Holuba.

ZÁKLADNÍ SKUPINY:

Ze skupiny A bylo na postup do čtvrtfinále hned několik favoritů – Míla Kubica, Dan Hrachovec, Václav Macek, Jiří Kropáček, Petr Holub a Michal Černý. Černým koněm této skupiny byl Milan Kříž. Dalšími, kteří chtěli favoritům postup znepříjemnit byli Petr Větrovec, Jana Fiedlerová, Jarda Kopecký a Jindra Musil. Hned v prvním kole došlo ve skupině k překvapení, když outsider Petr Větrovec obral o body Jiřího Kropáčka (2:2). Kropáčkovi led v nové aréně evidentně nesvědčil, jelikož v následujícím zápase prohrál s Petrem Holubem (1:3) a myšlenky na postup ze skupiny se mu začaly pomalu rozplývat. To Dan Hrachovec po povinných výhrách překvapil největšího favorita skupiny Mílu Kubicu (zvítězil 2:1) a vyhlížel soupeře na čtvrtfinále. Venca Macek začal nenápadně, smetl překvapení Větrovce 9:0, porazil Holuba, Hrachovce i Mílu Kubicu a rázem se vyšvihl na první místo skupiny. Další černý kůň skupiny Černý Michal v rozhodujících zápasech neměl potřebné štěstí. Ze silných soupeřů porazil pouze Petra Holuba (4:1). V zápase s Kubicou sice dvakrát vedl, nicméně nakonec odešel poražen vysoko 3:7. Je třeba říci, že výsledky ve skupině byly velice vyrovnané a o postupujících se rozhodovalo až do posledního kola. V zápase posledního kola skupiny mezi Petrem Holubem a Mílou Kubicou potřeboval Petr zvítězit, aby si zajistil postup, jelikož měl v tu chvíli stejnou bodovou ztrátu jako Kropáček. Kubica vedl v zápase již 3:0, Petr dokázal vyrovnat na konečných 4:4, ale to mu bohužel na postup nestačilo. Kropáček porazil Kříže a postupoval on. Milan Kříž – jako jeden z mála – dokázal sebrat body Vencovi Mackovi za remízu 2:2, nicméně nestačilo to na lepší nez sedmé místo ve skupině. Osmý skončil po solidních výkonech junior a možná naděje stolního hokeje Jindra Musil, když zvládl třikrát zvítězit. Jarda Kopecký – mistr ve stolním fotbálku – bral o bod méně a skončil devátý. Petr Větrovec nenavázal na dobrý první zápas a celkově získal tři body – desáté místo. Jedenáctá ve skupině skončila jediná žena turnaje Jana Fiedlerová.

Skupina B byla taktéž velmi vyrovnaná a o překvapivé výsledky nebyla nouze. Nejvíce remíz nasbíral Roman Hejda, když remizoval s Jirkou Váchou, s Jardou Ouřadou, s Pepou Grunclem a s Michalem Mašikou. Celkově se v této skupině urodilo dvakrát více remíz než ve skupině předchozí, což svědčí o ještě větší vyrovnanosti. Z deseti účastníků bojovalo sedm o postup do nejlepší čtyřky.  Milým překvapením byly výsledky Jardy Ouřady, který jen o kousek nepostoupil do čtvrtfinále. Také Martin Musil – první mistr Chebské ligy ve stolním hokeji – prokázal, že stolní hokej hrát nezapomněl. Potvrdil to předvedenou hrou a také postupem do čtvrtfinále. Naopak se nedařilo Michalovi Mašikovi, který po minulém postupu mezi nejlepších osm tentokrát skončil pod čarou. Favority skupiny byli Jiří Vácha a Luboš Černý. Jejich společný zápas skončil 1:1, Luboš měl celkově o bod více a tak skupinu vyhrál. Luboš procházel turnajem bez větších problémů, snad jen s Martinem Musilem se zapotil v divácky atraktivním zápase (6:5). Jirka Vácha dvakrát zaváhal, když prohrál s Michalem Mašikou a remizoval s Romanem Hejdou. Jinak hlídal postup ze druhého místa. O další postupová místa byl tuhý boj. Nejlépe se v tomto souboji dařilo – možná trochu překvapivě – letošním nováčkům CHL Hejdovi (3.) a Martinovi Musilovi (4.), kteří získali shodně 12 bodů. Nutno podotknout, že hráči na pátém místě (Ouřada J.) a šestém (Mašika) měli 12, resp. 11 bodů. Čtvrtý Musil si však postup vybojoval zaslouženě. Oba své soupeře porazil (Ouřadu 3:1 – v posledním zápase skupiny) a Mašiku 6:4. V nové aréně se nedařilo Grunclovi, který v několika zápasech po ztratil nadějné vedení v zápase. Nakonec skončil ve skupině sedmý. Osmý byl Jan Kubica, devátý Kubinec a desátý Vláďa Fiedler.

 

ČTVRTFINÁLE:

Macek V. – Musil M. 5:4

V útočně laděném zápase zvítězil nakonec Václav Macek. Přestože Musil dotahoval, Macek si závěr zkušeně pohlídal.

Hrachovec – Hejda 2:3

Největší překvapení. Měla to být snadná cesta pro Dana do semifinále. Nicméně Hejda se vzepřel osudu a jeho smrtící akce SÚ/LK obrátila běh dějin. Pro Dana zbyl jen boj o páté místo a Roman se mohl na svém druhém turnaji po dlouhé přestávce těšit na semifinále.

Kubica M. – Vácha 0:1

Zápasu vládli dlouho brankáři, když se zhruba v polovině utkání prosadil Váchovo střední útočník po přihrávce zleva. Kubica, ač se snažil, v tomto utkání na Váchu nevyzrál.

Kropáček – Černý 0:7

Letos se Kropáčkovi na Černého nedaří. Potvrdilo se to i v tomto utkání. Černý rychle vedl 2:0 a pak už to šlo ráz na ráz. Černý zaslouženě postoupil do semifinále.

 

PLAY OUT – o 5. – 8. místo:

Kubica M. – Musil M. 6:0

Po vypadnutí si chtěl Kubica alespoň částečně napravit reputaci a získat co nejvíce bodů. Rozjel svůj kolotoč a Musil neměl šanci vydržet.

Hrachovec – Kropáček 1:2

Utkání mělo totožný průběh jako ve skupině. Hrachovec vedl, Kropáček srovnal a poté blafákem středního útočíka otočil utkání na svou stranu.

O 7. místo

Musil M. – Hrachovec 1:5

Souboj dvou pamětníků Chebské ligy. Musil ani ve třetím nadstavbovém utkání nedokázal zvítězit a Hrachovec si alespoň spravil chuť po předchozích nepovedených vystoupeních.

O 5. místo

Kubica M. – Kropáček 4:2

V minulém turnaji dokázal Kropáček Kubicu porazit. Tentokrát si Kubica dal na blafáky pozor. Dostal se do vedení 3:2 a půl minuty před koncem pečetil výhru.

 

SEMIFINÁLE:

Macek V. – Vácha 1:3

Vácha udržel Mackovy střelce na uzdě a sám mu zasadil tři rány, které rozhodly o tom, že bude i v tomto turnaji bojovat ve finále.

Černý L. – Hejda 7:2

Zde rozhodly zkušenosti a Lubošovo nástup do utkání. Roman byl možná přemotivovaný, ke cti mu slouží, že utkání nezabalil.

 

o 3. místo

Macek V. – Hejda 4:3

Na tomto turnaji Venca žádný „thrillerový zápas“ )* neprohrál. Proto ani tento, kdy vedl na konci o gól, nepustil. Zaslouženě obhájil bronzovou medaili. Roman Hejda má čtvrté místo. Velká gratulace.

FINÁLE:

Vácha – Černý L.

Jirka dvakrát vedl, Luboš dokázal dvakrát vyrovnat. Napotřetí rozvlnil Lubošovu síť půl minuty před koncem. Na tento gól už Luboš nedokázal reagovat. Jirka tak získal další vítězství v letošním ročníku CHL, tentokrát už třetí.

 

)* – thrillerový zápas – v tomto případě myšleno zápas, ve kterém hráč zvítězí o gól. Jinak také remízový zápas nebo zápas, kde hráč o gól prohraje.

 

VÝSLEDKY, TABULKY – viz. níže.

Celková tabulka CHL 

Kroužek SHC Cheb

AŤ ŽIJE SHC CHEB.

 

SLEDUJTE KROUŽEK SHC CHEB  

PODPORUJTE KROUŽEK SHC CHEB

PŘIJĎTE SE PODÍVAT A ZAHRÁT SI S NAŠIMI JUNIORY

KAŽDÉ ÚTERÝ OD 16:00 DO 18:00 V NAŠÍ KLUBOVNĚ

 

ČTVRTFINÁLE:

Macek V. – Musil M. 5:4

Hrachovec – Hejda 2:3

Kubica M. – Vácha 0:1

Kropáček – Černý L. 0:7

SEMIFINÁLE:

Macek V. – Vácha 1:3

Černý L. – Hejda 7:2

 

o 3. místo

Macek V. – Hejda 4:3

 

FINÁLE:

Vácha – Černý L. 3:2

 

V turnaji zvítězil Jiří Vácha před Lubošem Černým. Třetí místo z minulého turnaje obhájil Václav Macek. GRATULUJEME!

 

Další pořadí:

5. M. Kubica, 6. Kropáček, 7. Hrachovec, 8. M. Musil, 9. J. Ouřada, 10. Holub, 11. M. Černý, 12. M. Mašika, 13. Gruncl, 14. Kříž, 15. J. Musil, 16. J. Kubica, 17. J. Kopecký, 18. Kubinec, 19. Fiedlerová, 20. Fiedler, 21. Větrovec.