2. turnaj Chebské ligy 2019

 

Ve druhém kole Chebské STIGA hokejové ligy zvítězil Miloslav Kubica před Jiřím Váchou a Lubošem Černým. Tito tři si tak vyměnili pořadí z minulého turnaje. Výborného úspěchu dosáhl Petr Holub, který v konkurenci šestnácti manažerů dosáhl na čtvrté místo.

Petr Holub prohrál z patnácti zápasů pouze tři. V utkání s nebezpečným Srbskem (L. Černý) a Litvínovem (Gruncl) jeho brankář Barrasso svůj tým podržel. Vychytal celkově šest shootoutů a stal se nejlepším brankářem turnaje.

Po minulé smolné osmé příčce skončil Dan Hrachovec pátý. Danovo svěřencům se střelecky dařilo, ale v zápasech s favority tahali za kratší konec. Překvapivě nestačil ani na Boston Mirky Horákové.

Michal Mašika odehrál velmi dobrý turnaj. Kvalitním výkon podal brankář Karpenko. Michal porazil Luboše Černého (4:2), sehrál vyrovnaný zápas s Josefem Grunclem (1:2) a bojoval dokonce o třetí příčku. Prohry s Danem Hrachovcem a zejména ta s Michalem Ouřadou (0:2) ho však odsunuly na šestou pozici.

Josef Gruncl prohrál překvapivě vysoko s Jiřím Mackem (1:6) a poté také „derby“ s Danem Hrachovcem (1:2). Jelikož tentokrát nezaskočil žádného z favoritů, bylo z toho sedmé místo.

Na velmi slušné osmé pozici skončila Mirka Horáková s Bostonem. Hra Bostonu byla opět divácky velmi atraktivní. Útok byl velmi produktivní, nicméně na obraně je třeba zapracovat.

Na deváté místo se vyšplhal Jiří Macek. Jirkovi se turnaj povedl. Opět předvedl, že sem tam dokáže předvést překvapivý výsledek. Tentokrát dokázal porazit Pepu Gruncla.

zdroj: www.zimbio.com

Honzu Kubicu a jeho Arizonu trápí velká marodka. Zraněný je elitní střelec Max Domi, obránce Ekman-Larsonn a také brankář Mike Smith. Jeho náhradník Darcy Kuemper se snažil, seč mohl, ale všem gólům zabránit nedokázal. V zápase s Karlovými Vary málem došlo k překvapení, nicméně v závěru strhli Energetici vítězství nasvou stranu. 10. místo.

Michal Ouřada si oproti prvnímu turnaji polepšil o jednu příčku – 11. místo. V nervydrásajícím utkání dokázal porazit Mirku Horákovou 6:5 a také Michala Mašiku – 2:0.

Pavel Zeman provedl po minulém posledním místě v týmu Letců několik změn. V brance nastoupil místo Michala Neuvirtha Carter Hart a hned byla vidět změna. Hart vychytal čtyři shootouty a jen kvůli vzájemným zápasům skončila Philadelphia až dvanáctá.

Nováček L. Petráček předvedl pěkný výkon. Přesto, že hrál svůj první turnaj, dočkal se dvou výher. 13. místo.

Vláďa Fiedler dokázal se oproti minulému turnaji posunout v tabulce a skončil čtrnáctý. Více než dvojnásobně navýšil počet vstřelených gólů. Dramatický byl zejména zápas s Michalem Mašikou, kdy Vláďa sahal po remíze (4:5)

Jana Fiedlerová se také o jednu příčku zlepšila. Povedlo se jí dvakrát zvítězit, nicméně vzájemný zápas s Vláďou ji odsunul na patnáctou pozici.

Poslední skončil Roman Kubinec. Ani ten neskončil bez bodu. Získal dva body za dvě remízy 0:0.

 

 

PELE-MELE

 

V této rubrice se dozvíte novinky, spekulace, změny, trejdy, které probíhají v mužstvech Chebské stiga ligy.

 

SPEKULACE:

Manažer Miloslav Kubica je po zisku Prezidentského poháru a titulu mistra Chebské STIGA ligy na odchodu z Pittsburghu. Spekuluje se, že za odchodem jsou neshody s hráči, zejména s lídrem mužstva Crosbym. Ten je navíc v poslední době často zraněný. Manažera Kubicu okamžitě oslovil generální manažer Lou Lamoriello z New York Islanders. Je tak vice než pravdepodobné, že jeden z  nejúspěšnějších trenérů/manažerů ligy Kubica přesídli na Long Island. Bude tak spolupracovat s Barry Trotzem, který se posune na místo sportovního ředitele. Tým Tučňáků pravděpodobně převezme nadějný manažer Holub. Dojde tak k fúzi týmů Pittsburgh Penguins a Pittsburgh Penguins „91“.

NOVÉ TÝMY V CHL:

Obdrželi jsme zprávu, že do Chebské hokejové ligy vstoupí hned dva nové subjekty. Majitelem prvního týmu bude skupina podnikatelů v čele s Vladimírem Fiedlerem, druhý vlastní majitelka portfolia holdingové společnosti FRANTA Jana Fiedlerová. Jména týmů, které oba majitelé přivedou doposud nejsou známy, dozvíme se je v nejbližších dnech.

POSILA:

Manažer Petr Větrovec si pro tento rok stanovil jasný cíl. Postup do finálového turnaje. Angažoval proto jako poradce do svého týmu Křídla Sovětů bývalého skvělého ruského brankáře Vladislava Treťjaka.

POSILA:

Z důvodu vylepšení střelecké produktivity angažoval Luboš Černý do útoku svého týmu chorvatského snajpra Lavora Šutera. Část srbských fanoušků projevovala zpočáku s novou posilou nevoli, když se však v přípravě Šuterovi střelecky dařilo, vzali ho na milost.

 

NOVINKY ZE SVĚTA HOKEJE VÁM PŘINÁŠÍ MĚSÍČNÍK: VĚTRNÍK A SLUNEČNÍK.

A

PLESK!

 

 

ČTĚTE TAKÉ: 

VÝSLEDKY CHEBSKÝCH BAREV NA ČESKÉM POHÁRU – PRAHA SATALICE a KLADNO

A DALŠÍ:

STATISTICKÁ ROČENKA 2018

1. TURNAJ CHEBSKÉ STIGA LIGY

PLAY OFF 2018 – PODROBNÁ REPORTÁŽ