3.turnaj Chebské ligy

PAVEL PLEŠÁK ZVÍTĚZIL VE TŘETÍM TURNAJI CHEBSKÉ LIGY

Michal Mašika předvedl mimořádný výkon, získal bronz

______________________________________________________________

Třetího turnaje se zúčastnilo „pouhých“ 17 hráčů. Po dlouhé době se tak nehrálo systémem na dvě skupiny, nýbrž každý s každým. Pro každého hráče to tak znamenalo nálož šestnácti zápasů. Vítězem se stal na třetí pokus plzeňský favorit Pavel Plešák. O dva body za ním zaostal vítěz minulého kola Míla Kubica, třetí skončil zaslouženě Michal Mašika. Třetí účast na turnaji Chebské ligy zapsal junior Lukáš Holub.

Spolu s plzeňskými Pavlem Plešákem a Martinem Ženíškem dorazila do Chebu i třetí do party – „amazonka“ Anita Grimová. A nevedla si špatně. Dokázala porazit Romana Hejdu, Mirce Horákové oplatila prohru z ČP v Plzni a v konečném pořadí turnaje obsadila dvanáctou příčku. Papíroví favorité procházeli turnajem bez větších problémů. Pavel Plešák, Martin Ženíšek, Míla Kubica i Jirka Vácha zapisovali výhry. K nim se přidali i Michal Mašika a Venca Macek.

Jak turnaj postupoval, i favorité začínali ztrácet body, dílem to bylo způsobeno únavou, dílem uspokojením, v neposlední řadě také umem jejich soupeřů. Stalo se tak, že Pavel Plešák ztroskotal na skvělém Petru Holubovi (2:4), Pepa Gruncl udržel čisté konto proti Mílovi Kubicovi a zvítězil fotbalově 1:0. Gruncl dále obral o body Michala Mašiku (4:0).

Michal Mašika předvedl na tomto turnaji obdivuhodný výkon. Skvěle mu fungovala obrana a v útoku řádila dvojice Krutov – Larionov. Jako jediný dokázal porazit dvojici Plešák – Ženíšek (7:2, resp. 1:0), k tomu ještě Váchu (4:0), s Kubicou prohrál těsně 3:4, přestože vedl 3:1. Celková bilance se čtveřicí PŽVK – 4-0-1, 15:6. Ke konečnému triumfu mu nakonec chyběly 2 body.

Nejlepší obranou se v turnaji prezentoval Míla Kubica (1,63 g./záp.), nejpilnějším střelcem byl Jiří Vácha (5,25 g./záp.).

Cena novinářů za mimořádný výkon v turnaji: Michal Mašika (CSKA Moskva)

GRATULUJEME!

Na závěr je třeba dodat, že celý turnaj se nesl ve sportovně naladěné, přátelské atmosféře. I s přispěním našich přátel z Plzně. Je dobře, že stolní hokej je stále sportem, který lidi dokáže spojovat.

Zpráva, která unikla ze Soví tiskové kanceláře:

Kaňkou na turnaji bylo potrestání bratrů Niedermayerů z klubu Anaheim Ducks (M. Kubica). Rob Niedermayer se nedostavil na předzápasový trénink a jeho bratr Scott byl nalezen v útrobách stadionu v podnapilém stavu. Klub je může suspendovat až na 20 zápasů. – Bedřich Sýček, STK –

Napotřetí už Pavel Plešák soví hrad dobyl!

Statistiky 3.kolo