4.kolo Chebské ligy

Čtvrtý turnaj Chebské ligy – „Pod pergolou“

journal

13. června se uskutečnil v letním stánku „Pod Pergolou“ čtvrtý turnaj Chebské ligy ve stolním hokeji. To, že Chebská liga začíná mít věhlas i v okolních městech a krajích dokumentuje i účast – 4 hráči přijeli z Plzně (Plešák, Ženíšek, Gruncl, Medvec), 4 z Františkových Lázní (Holub P., Holub L., Mašika, Fiedlerová),1 z Příbrami (Grimová) 1 z Chodova (Horáková), 1 z Nového Sedla (Srba) a vůbec nejdelší cestu absolvoval Michal Holeček, který přijel až z Kladna. 🙂 Zbytek tvořili chebší hráči – dohromady 23 a druhý nejlépe obsazený turnaj letos.

Hrálo se po více než dvouměsíční pauze a všichni hráči natěšení předvést své umění na ledě. Z každé skupiny postupovalo 6 nejlepších.

Ve skupině A si postup z prvního místa pohlídal Jirka Vácha, následovaný Standou Srbou (vzájemný souboj skončil smírně 1:1). Na třetí příčku se vyšvihl Michal Holeček, který předčil Jana Medvece. Ten dokázal porazit ve vzájemném souboji Pavla Plešáka (3:2), ale ztratil za remízu s Anitou Grimovou, která se umístila zaslouženě pátá. Taktéž dokázala vyzrát na Pavla Plešáka (1:0), cenné byly i remízy se Standou Srbou (4:4) a Honzou Medvecem. Až šestý skončil vítěz minulého turnaje Pavel Plešák, který odehrál pouze část zápasů, zbytek musel skrečovat. Zklamáním bylo sedmé místo Pepy Gruncla, který bohužel nepostoupil do play off.

V B skupině si to rozdali o první místo Martin Ženíšek a Míla Kubica. Úspěšnější byl Martin, který Mílu porazil 4:2. Na výborném třetím místě skončil Jarda Ouřada, který prohrál jen jednou (M. Kubica 3:5) a se skvělým skóre 40:17 postoupil do osmifinále. Petr Holub vévodil silnému středu a obsadil 4. místo. Za ním se umístila dvojice Hrachovec, Mašika. Další skončili s velkým odstupem za nimi.

Play off:

Osmifinále probíhalo dle předpokladů a favorité zúročili svůj um a zkušenosti. Holeček porazil Hrachovce, Holub přehrál Grimovou, v souboji Medvec Mašika to bylo drama do poslední minuty, Mašika rozhodl svou smrtící akcí levé křídlo-střed. Jarda Ouřada přešel přes Pavla Plešáka bez boje.

Ve čtvrtfinále vystavil stopku Petrovi Holubovi Jirka Vácha. Míla Kubica nedal šanci Holečkovi a Standa Srba si poradil s Jardou Ouřadou, i když Jarda bojoval ze všech sil. Michal Mašika vedl nad Martinem Ženíškem 2:0 a 3:1, ale Martin chtěl tentokrát předvést více než na minulém turnaji a zápas otočil – 3:5.

Semifinále:

Míla Kubica jel jako namazaný stroj a zvítězil nad Jirkou 5:1. V zápase Srba – Ženíšek Martin rychle vedl, Standa dokázal vyrovnat, poté se však soupeř dostal do trháku a Standa už jen snížil – 3:2 pro Ženíška.

Finále:

Ženíšek – Kubica

Martin Ženíšek chtěl konečně získat turnajové vítězství na Chebské lize. Vedl 2:0, Míla ho zatlačil a podařilo se mu vyrovnat. Zdálo se, že Míla otočí skóre na svou stranu, avšak soupeř měl ten den dobrou střeleckou mušku. Opět odskočil do dvoubrankového vedení – 4:2. V době kdy zbývala minuta do konce měl Míla drtivou převahu. Martin pouze odvracel puky, střelecká aktivita byla na straně chebského mistra. Půl minuty před koncem se Mílovi podařilo snížit po akci pravé křídlo-střed. Bylo na čase vrhnout všechny síly do útoku. V době největšího Mílova tlaku Martin využil odraženého kotouče a rozhodl rychlou akcí do rozhozené obrany. Završil tak svůj premiérový triumf na turnaji Chebské ligy. Gratulujeme!

o 3. místo:

Vácha – Srba 0:4

Po čtyřech turnajích má Chebská liga 4 různé vítěze. 🙂

Další turnaj se bude konat 27.6. 2020. Těšíme se na vás.

Vše nejlepší Honzovi Kubicovi, který oslavil 8. 6. kulaté čtyřicáté narozeniny!!!