4. turnaj Chebské ligy

Statistiky z 4. turnaje Chebské ligy 2018: statistiky CHL_4. turnaj 2018

  1. kolo ovládl STANDA SRBA

 

  • Jiří Vácha po stíhačce třetí
  • Míla Kubica v poli poražených
  • Noční můra Míchala Mašiky – nadstavba

Dne 31.3. se v Billiard Aréně na Růžovém kopečku odehrálo čtvrté – „Velikonoční“ kolo Chebské ligy ve stolním hokeji. Již potřetí v posledních třech turnajích jsme se dočkali nadstavby. Smůlu v této fázi soutěže chtěl protrhnout zejména manažer Mašika se svým týmem Ukrajiny, pro kterého je prozatím tato část turnaje zakletá.

Turnaje se zúčastnilo 12 borců.

Po minulé absenci opět nechyběl tým ČSSR se svým manažerem Jaroslavem Ouřadou, dále mistr minulého ročníku Chebské ligy Jiří Vácha, a světoznámý běžec Michal Ouřada el Guerrouj, který je zároveň otcem budoucích olympioniček Niny a Ester.

ZÁKLADNÍ ČÁST:

Základní část přinesla velice vyrovnaná utkání, o čemž svědčí fakt, že celkem 14 zápasů skončilo remízou, z toho čtyřikrát 0:0 (z toho dvakrát byl aktérem utkání GM Michal Mašika).  V základní části došlo také k několika překvapivým výsledkům na úkor favoritů (viz. závěr).

Tým Standy Srby dorazil s ambicí napravit reputaci po minulém turnaji a v základní části to potvrzoval. Do play off šel z prvního místa s devatenácti body. O bod za ním zaostal Míla Kubica a velmi dobře hrající Dan Hrachovec, který měl pouze horší skóre a vytvořil si tak dobrý základ pro play off. Čtvrtý se sedmnácti body byl Michal Mašika, jenž se chtěl konečně prosadit i v nadstavbové části. Z páté pozice postupoval Jiří Kropáček se šestnácti body. Na šesté pozici měl velký odstup Jiří Vácha. Tomu základní část příliš nevyšla. Prohrál pět zápasů a málem mu postup do nadstavby utekl. Pomohl mu mj. výsledek z utkání Jarda Ouřada – Míla Kubica, kdy ještě půl minuty před koncem tým ČSSR držel vedení 1:0, pak ovšem Pittsburgh srovnal a pět vteřin před závěrečnou sirénou Sidney Crosby vsítil vítěznou branku a odsoudil tak svého soupeře „pouze“ k bojům ve skupině o 7.-12. místo.

Dalšími, kdo doprovodili Jardu do této skupiny byli na osmém místě po Mirka Horáková s Bostonem, devátý Honza Kubica s Arizonou, desátý Jiří Macek, jedenáctý Michal Ouřada a dvanáctý Petr Větrovec.

NADSTAVBA (1.-6. MÍSTO):

Nadstavbová část přinesla snad nejdramatičtější zápletku ze všech dosud odehraných turnajů. Před posledním kolem turnaje mohli skončit na prvním místě tři různí hráči! Nakonec si vítězství odnesl Standa Srba, který potvrdil matchball ze základní části. Přesto, že v nadstavbě dvakrát prohrál (Kropáček, Vácha), nenechal si vítězství uniknout. V rozhodujícím zápase nadstavbové části, kdy mu mohl prvenství uzmout Míla Kubica, zvítězil Standa 2:1 a stal se tak po Mílovi Kubicovi, Luboši Černém, Jiřím Váchovi, Danovi Hrachovcovi a Václavu Mackovi, šestým vítězem turnaje Chebské ligy. GRATULUJEME!

Na druhé pozici skončil zaslouženě Dan Hrachovec. V nadstavbě porazil Mílu Kubicu 1:0 a přeskočil ho tak v závěrečné tabulce. Danův brankář se tentokrát dobře vyspal a s počtem šesti vychytaných nul byl druhý za suverénním Standou Srbou

(7 nul). Třetí skončil Jiří Vácha, který předvedl stíhací jízdu, získal deset bodů z pěti zápasů. Výše zmiňovaný Míla Kubica skončil na čtvrtém místě. Tomu po základní části došel dech. V této části turnaje zvítězil pouze jednou (M. Mašika), a jednou remizoval (Kropáček). Horší bilance vzájemných zápasů odsoudila na páté místo Kropáčka, který ještě v posledním kole bojoval s Danem Hrachovcem o druhé místo. Šestý skončil Michal Mašika, který tentokrát s bilancí 0-0-5 a skóre 6:17 dál proklíná nadstavbový systém.

SKUPINA O 7.-12 MÍSTO:

Jarda Ouřada vstupoval do bojů o sedmé místo s pětibodovým náskokem a ten dokázal ještě navýšit. Ztratil pouze bod za remízu s Michalem Ouřadou a můžeme jen litovat, že tým ČSSR nepostoupil do bojů o vyšší příčky.

Krásnou osmou příčku obsadil Honza Kubica a jeho Arizona Coyotes. Od začátku hrál Honza velmi dobrý hokej, založený na propracované obraně a nebezpečných brejcích. V postupové skupině prohrál pouze jeden zápas (Ouřada J.), tři vyhrál (Horáková, Macek J., Větrovec) a jeden remizoval (Ouřada M.). V celkovém pořadí Chebské ligy je Honza již nadohled vytoužené TOP TEN. Od desátého místa ho dělí pouze devět bodů!

Taktéž velmi dobře zahrál Michal Ouřada, který v nadstavbové části taktéž neprohrál (bilance 3-2-0) a díky tomu se vyšplhal na devátou pozici. Desátý skončil manažer Jiří Macek, jehož mužstvo absolvovalo velmi tvrdou fyzickou přípravu – dvoudenní „schody-running“ i s noclehem, což se mohlo podepsat na jejich výkonu.

Na jedenáctém místě se umístila Mirka Horáková, které nadstavba vůbec nevyšla. Boston měl podobnou bilanci jako Ukrajina (0-0-5) a GM Horáková nešla pro ostřejší výraz daleko. J

Dvanáctý skončil Petr Větrovec, který tentokrát dohrál turnaj až do konce. Jeho tým v sestavě Čerkasov – Baťužkin, Jebič – Gorbačov, Chomutov, Kukuškin – dokázal jednou zvítězit a jednou remizovat. Jeho výkony se pomaličku zlepšují.

Jsme rádi, že máme dalšího pravidelného člena a že se scházíme v tak hojném počtu. Jen houšť!

AŤ ŽIJE STIGA!

Zajímavé výsledky:

Kubica M. – Mašika 0:0

Srba – Kropáček 0:0

Mašika – Hrachovec 0:0

Horáková – Větrovec 0:0

V celkovém pořadí CHL vede Miloslav Kubica (360 b.) před Standou Srbou (305 b.), Jiřím Kropáčkem (210 b.) a Danem Hrachovcem (195 b.), atd.

tab