5. turnaj Chebské ligy

Statistiky z 5. turnaje Chebské ligy 2018:  statistiky CHL_5. turnaj 2018

Dobří holubi se vracejí – Welcome Pittsburgh PENGUINS

jágr_lemieux

  5. kolo se neslo ve znamení návratu dlouhodobě zraněného GM Petra Holuba a také jeho Pittsburgh Penguins 1991 božským Jaromírem Jágrem a snad ještě božštějším Supermariem Lemiuxem. Pittsburgh vítali davy fanoušků a hlavně fanynek a vstupenky na zápasy Tučňáků byly dlouho dopředu vyprodány.

Od prvních minut po svém návratu na led předváděli hoši z ocelového města báječnou show a právě útok ve složení Jágr-Lemioux-Francis byl k nezastavení. Obranná hra byla podpořena skvěle chytajícím Barrassem. Za vše hovoří výsledek s minule druhým GM Hrachovcem a jeho Poldi Kladno. Pittsburgh „91“ zvítězil slavně 3:0. Celkově zakončil turnaj na velmi pěkném sedmém místě.

Velice dobrý turnaj odehrála také Mirka Horáková s Bostonem. Pouze krůček jí chyběl, aby se dostala do první šestky. Dokázala překvapivě porazit Míšu Mašiku 3:2, poté se vypořádala se svými úhlavními rivaly v bojích o postup do top ten, stopku jí vystavil až Jiří Macek. Celkově 10. místo.

Jiří Macek hrál velmi vyrovnaně, v závěru dokázal zvítězit nad nebezpečným týmem ČSSR vedeným Jardou Ouřadou. Nicméně deset získaných bodů stačilo na konečnou devátou pozici. Boj o finálovou desítku určitě Jiří nevzdává.

Jarda Ouřada předvedl solidní výkon zejména v obranné fázi. Ve hře dopředu to týmu ČSSR tolik nešlo. Na výkonu mužstva se podepsala nečekaná událost, která potkala hráče po cestě na turnaj, kdy se na dálnici vysypal kamion plechovek od piva. Hráči i s trenérem museli chtě nechtě autobus vyhrabat sami, jelikož hasičské vozy z okolí zrovna zasahovali u odstraňování Čapího vosího hnízda. Zejména v zápasech se soupeři z horní poloviny tabulky chyběl hokejistům potřebný klid v zakončení (Černý 1:2, Macek V. 1:2). Brankář Holeček však držel akcie týmu stále vysoko. Až závěrečný duel rozhodl o tom, že Jarda tentokrát skončí osmý.

Honzovi Kubicovi s Arizonou se tentokrát tolik nedařilo. GM Kubica naordinoval hráčům tvrdou fyzickou přípravu v posilovně a dá se předpokládat, že se na hráčích projevila únava. Konečné jedenácté místo se proto dá považovat za úspěch. TOP TEN je na dohled!

Dvanáctou příčku obhájil Petr Větrovec. Ten dorazil na turnaj již počtvrté! Od minulého turnaje již vylepšil průměr obdržených branek. Doufejme, že bude zlepšovat kvalitu i v dalších herních činnostech.

David Větrovec získával především zkušenosti. I přesto se mu podařilo vstřelit gól i těm nejlepším. Věříme, že ho stiga chytne a stane se naším členem!

Suverénem turnaje byl Míla Kubica. Ten, jak se mu to občas podaří, udělal z turnaje svou exhibici. Dal tak zapomenout na výpadek  z minulého turnaje, kdy skončil „až“ na čtvrtém místě. Opět tak (stále) kraluje Chebské lize. Body mu sebral pouze Luboš Černý za remízu 1:1. Míla dominoval prakticky ve všech utkáních, třikrát dál 10 a více gólů a vévodí také statistikám Chebské ligy (PK, LK, SÚ, nejlepší obrana, nejlepší útok, nejlepší brankář). Doufejme, že svou formu zúročí i na Mistrovství republiky, které náš klub letos pořádá. Ovšem ne, že by to byla nuda.

Na druhé příčce se umístil také velmi dobře hrající Venca Macek. Vencovi zřejmě prospělo prostřídání sestavy v týmu Golden Knights, kdy nastupuje ve složení Kay Whitmore (BR) – Todd White, Ian White (O) – Patrick White, Colin White, Ryan White (Ú). Zejména jeho pravé křídlo Ryan White měl náramnou formu. Davidovi Větrovcovi nasázel dokonce 9 gólů, v turnaji celých 18 (průměr na zápas: 1,5 gólu). Třikrát se dokázal přehoupnout přes desetigólovou hranici a třikrát z toho byl výsledek 11:1. Ani magická jedničková kombinace mu však první místo nepřinesla, jelikož v rozhodujícím zápase nestačil na Mílu Kubicu a prohrál v poměru 2:4.

GM Luboš Černý nastoupil se svým oblíbeným Bio-Finskem a doufal, že po dvou třetích místech vystoupá na vyšší příčky. Nebyl daleko. Dokázal porazit Vencu Macka a remizovat se suverénem Mílou Kubicou. Jenže poté se projevila únava hráčů v zelenobílém a remízy s Kropáčkem (1:1), nepříjemným GM Mašikou (2:2) a prohra s Hrachovcem (0:1) Luboše odsoudila opět na „ne“populární třetí pozici. I přesto biofinský brankář Celer Paprikainen získal cenu pro nejlepšího brankáře v turnaji (průměr 0,92 gólu na zápas). Obdivuhodné!

Čtvrtý skončil Kropáček, zejména díky tomu, že v rozhodujících zápasech s Danem Hrachovcem a Míšou Mašikou dokázal těsně zvítězit. Tým Vancouveru se mohl spolehnout na dobrou obrannou hru. V zápasech s Kubicovým Pittsburghem a Mackovým Golden Knights se však nedostatky ukázaly v plné nahotě. Pokud by chtěl tým Kosatek tuto hru předvádět, může místo ve finálovém turnaji přenechat jiným.

Na páté příčce se umístil GM Dan Hrachovec a jeho HC Poldi Kladno. Po minulé druhé příčce mělo mužstvo laťku nasazenou velmi vysoko. Manažer Hrachovec se nemohl spoléhat na výpomoc Jaromíra Jágra, kterého si vyžádal tým Penguins „91“ a tak dostali šanci mladíci. Právě ve vzájemném souboji Penguins a Kladna, kdy byl dlouho stav 0:0 mladíci neudrželi nervy a po sérii vyloučení rozhodl z levého kruhu v přesilovce Francis, který v zápětí přidal další. Skóre poté završil Lemioux. Jágr si připsal dvě asistence. Manažer Hrachovec, stejně jako kladenští fanoušci, byl po utkání velmi rozezlen, jelikož nebyl spokojen s výkonem rozhodčího. Jeho výroky na adresu sudího se bude zabývat disciplinární komise. Nic se nemění na faktu, že Kladno skončilo v turnaji na pátém místě.

Šesté místo počtvrté v řadě připadlo GM Michalu Mašikovi. Před začátkem turnaje si manažer Mašika mnul ruce, že tentokrát nedojde na jeho neoblíbenou baráž a zezačátku to i vypadalo, že by se mohl podívat na lepší pozici. Avšak remízy (2:2 – Holub, Hrachovec, Černý) a jen těsné prohry 2:3 – Macek V., Horáková), 0:1 (Kropáček) ho odsunuli opět na „oblíbenou“ šestou příčku. Zejména prohra s Bostonem Mirky Horákové hráče mrzela, ještě navíc, když o výhře rozhodl brankář Rask. V závěru se také začalo projevovat zranění nejlepšího střelce mužstva Dmitrije Christiče, které si způsobil v předchozím turnaji s Arizonou. Po turnaji se ozývali z ukrajinského tábora hlasy, že bude angažován nový poradce Olegs Znaroks, který skončil u ruské reprezentace. Tak uvidíme. Přesněji uvidíme 5. května. AT ŽIJE STIGA!

Celkové hodnocení turnaje:

1.Míla Kubica – 460 bodů, 2. Stanislav Srba – 305 bodů, 3. Jiří Kropáček – 270 bodů, 4. Dan Hrachovec – 245 bodů, 5. Michal Mašika – 220 bodů, atd.

Statistická data zpracovává fa. Masika statistics and company.

tab