6. turnaj Chebské ligy 2019 – „Velikonoční“ – ROZŠÍŘENÉ VYDÁNÍ

Vítězem velikonočního turnaje se stal Míla Kubica – ROZŠÍŘENÉ VYDÁNÍ

Uprostřed vítěz turnaje Míla Kubica, vlevo druhý Jiří Vácha a vpravo třetí Pepa Gruncl.

 

Dne 20. 4. 2019 se uskutečnilo již šesté kolo Chebské ligy ve stolním hokeji. „Velikonočního“ turnaje zúčastnil rekordní počet 17-ti manažerů, mj. Chemici z Litvínova pod vedením zakladatele CHL Josefa Gruncla, tým finských mladíků pod vedením matadora Stanleyho Srby, československá reprezentace Jaroslava Ouřady, maďarská reprezentace pod vedením Jiřího Macka, floridští Panteři Lukáše Holuba, Motor České Budějovice pod vedením Michala Ouřady, Křídla Sovětů Petra Větrovce, Letci Pavla Zemana a další.

Za Floridu (L. Holub) nastoupil na pravém křídle na střídavý start Jaromír Jágr, kterému v Kladně skončila sezóna. Bylo vidět, že má za sebou náročný rok, nicméně i ve svých 47mi letech se bil se soupeři statečně. Další veterán v bráně Roberto Luongo se také snažil, nicméně všechny puky pochytat nedokázal. 17. místo

Na šestnáctém místě skončil Roman Kubinec, který sice obdržel dvě nepopulární desítky, nicméně v zápase s Energií (Jiří Vácha) dokázal vsítit 4 branky. V zápase s Poldi Kladno (D. Hrachovec) sahal dokonce po remíze, nakonec zápas skončil 2:3. Dva body za své první vítězství v Chebské lize získal v zápase s Floridou (L. Holub) 3:0.

Jan Kubica a jeho Arizona se umístila na 15. pozici. Nedařilo se především střelcům, když produktivita klesla až na 1 gól na zápas. Zápas s Bostonem skončil dokonce 0:0. Arizona by letos jistě chtěla proniknout do play off. O postup bude bojovat pravděpodobně právě s Bostonem. Tak uvidíme.

I Letci (P. Zeman) mají jistě navíc než na prozatímní 19. místo v celkové tabulce. Musí však vyřešit otázku gólmana. Letos již vystřídali na tomto postu osm hráčů (M. McKenna, A. Lyon, C. Talbot, M. Neuvirth, C. Pickard, A. Stolarz, B. Elliott, C. Hart). Ani útočníkům se letos příliš nedaří. Proto i na tomto turnaji z toho bylo pouze 14. místo.

Svěřenci Jiřího Macka trpí nedostatkem zápasové praxe. Maďarská reprezentace funguje na amatérské bázi a hráči kromě hraní musí ještě pracovat. Brankář Vay se snažil seč mohl, avšak všechny soupeřovy výpady pokrýt nemohl. V zápasech s Československem (J. Ouřada) 1:2, Litvínovem (J. Gruncl) 2:3, Finskem (S. Srba) 2:3, Arizonou (J. Kubica) 2:2, Křídly Sovětů (Větrovec) 2:3, Philadelphií (P. Zeman) 2:2 chybělo k vítězství skutečně málo. Nakonec z toho bylo pro Jirku 13. místo.

Na 12. pozici se umístil Boston (Mirka Horáková). Zápasy Medvědů byly jako na houpačce. Výhra nad Floridou (L. Holub), prohra s Křídly Sovětů (P. Větrovec), výhra nad Motorem České Budějovice (M. Ouřada), prohra s Maďarskem (J. Macek).. S přímým konkurentem o postup do play-off Arizonou (J. Kubica) remizoval Boston 0:0.

Hokejisté Křídel Sovětů pod vedením manažera Petra Větrovce podali výborný výkon. S bilancí 5 výher,2 remízy a 9 proher skončili na 11. místě. Petr Větrovec porazil Boston (M. Horáková), Philadelphii (P. Zeman), Maďarsko (J. Macek), Floridu (L. Holub) a R. Kubince. Dále uhrál 2 remízy 0:0 (Gruncl, Kubica J.). Vzhledem k tomu, že Petr hraje stigu závodně teprve od minulé sezóny, jedná se o vynikající výsledek.

Na výborném desátém místě skončil Motor České Budějovice manažera Michala Ouřady a potvrdil tak zlepšené výkony z minulých turnajů. Budějovičtí se otřepali z nepovedené baráže o extraligu a soustředí se již jen na Chebskou ligu. Hráči Motoru dokázali porazit např. zkušené Poldi Kladno (D. Hrachovec) 6:5, nevyzpytatelnou Arizonu (J. Kubica) 3:2, nebezpečná Křídla Sovětů (P. Větrovec) 6:3 a i v dalších zápasech byli nepříjemným soupeřem. V závěru však hráčům docházely síly. Českobudějovičtí hráči by jistě uvítali, kdyby se manažer Michal Ouřada pokusil o postup do dvanáctky zaručující play off, protože schopnosti na to určitě má.

Devátý byl manažer Stanley Srba s mužstvem finských mladíků. Ten se se svým mužstvem zúčastnil Chebské ligy po delší pauze, jelikož hráči mají kromě hokeje i studijní povinnosti na univerzitě v Helsinkách Zpočátku byla vidět na hráčích nerozehranost, nicméně postupem času se hráči sehrávali a to bylo vidět i na výsledcích. Jedenáctkou to odnesla Philadelphia, osmičkou Arizona. Tradičně spolehlivě zachytal brankář Lappi (průměr 1,50 g./záp.)

Manažer Petr Holub se s Pittsburghem drží v popředí celkového hodnocení Chebské ligy. Vděčí za to zlepšeným výkonům a také tvrdým tréninkovým jednotkám, které trenér Scotty Bowman konzultuje s Jaromírem Jágrem. I v šestém turnaji podal Pittsburgh výborné výkony, v některých zápasech však chyběl střelcům krůček ke vstřelení gólu (NYI 0:1, Kladno 1:1, ČSSR 2:3, Boston 3:3, Litvínov 0:1). 8. místo.

Sedmou pozici obsadil Jarda Ouřada a jeho tým ČSSR. Získal stejný počet 20 bodů jako Petr Holub, nicméně ve vzájemném zápase zvítězil Jarda 3:2. V brance nastoupil tentokrát Vlado Dzurilla a vedl si se střídavými úspěchy. Dokázal vynulovat Standovo elitní lajnu Simulajnen, Leppenen, Kecičkin (1:0), následujícím zápase však zcela pohořel, když obdržel 9 gólů od Litvínova (2:9). Nutno podotknout, že mu nepomohla ani obranná dvojice Pospíšil – Machač, která v tomto zápase měla den otevřených dveří.

Šestý Dan Hrachovec (Poldi Kladno) vstoupil do turnaje suverénně, a zdálo se, že opět obsadí jednu z medailových pozic. Poté však nečekaně ztratil v zápase s Motorem České Budějovice a jeho svěřencům se vytratila z hokejek jistota. Těsné prohry s Vancouverem (3:4), New York Islanders (1:2) či remíza s Pittsburghem Penguins (1:1) připravila Dana a jeho hráče o lepší umístění v tomto turnaji. Přesto je šestá příčka v tomto turnaji skvělým úspěchem, kterým si Kladno upevnilo čtvrtou příčku v celkovém hodnocení Chebské ligy.

Jiří Kropáček (Vancouver Canucks), který se letos zúčastnil teprve třetího turnaje obsadil pátou příčku. Malá herní praxe v této sezóně je důvodem, že hráči nejsou schopni v klíčových okamžicích zápasu skórovat. To se projevilo např. v zápasech s Pittsburghem (2:3), s Litvínovem (1:3) nebo Ukrajinou (1:4). Malou náplastí budiž vítězství nad Energií Karlovy Vary (5:0).

Michal Mašika (Ukrajina/SSSR) obsadil čtvrtou pozici. Skvěle sehraná útočná dvojice Fedotěnko – Christič drtila soupeře, kteří na jejich útočné výpady nenacházely odpověď. Ránou pro manažera Mašiku byl okamžik, kdy po zásahu Maxe Domiho (ARI) zůstal Christič ležet bezvládně na ledě. Diagnóza lékaře zněla neúprosně: přetržený přední křížový vaz. Na místo centra se přesunul Varlamov, kterému chvíli trvalo, než si zvykl na nový post. V bráně skvěle zachytal Igor Karpenko (1,31 g./záp. – 1. místo).

Absolutorium zaslouží manažer Josef Gruncl s Litvínovem. Na turnaj Chebské ligy zavítal po dlouhé době a hned z toho bylo třetí místo. Pepa drtil soupeře svými vypracovanými akcemi a zejména Míša Mašika asi nezapomene na vyrovnávací gól na 2:2, kdy Hanzl (SÚ) tváří v tvář brankáři napálil puk do rohu a od mantinelu a zad zkoprnělého brankáře Karpenka se puk odrazil do branky. Na pravém křídle pak řádil František Lukeš, který se stal nejlepším střelcem turnaje na tomto postu. Neméně skvělým výkonem ho podporoval i zbytek mužstva. Budeme doufat, že vedení soutěže upraví termínovou listinu pro podzimní část soutěže tak, aby vyhovovala i hráčům Litvínova, kteří si přivydělávají hraním v nižších regionálních německých soutěžích.

Druhou příčku obsadil – již popáté letos – Jiří Vácha a jeho Energie Karlovy Vary. Od začátku turnaje bylo zřejmé, kdo vyhraje střeleckou soutěž. Hráči Energie byli jak utržení ze řetězu. Čtyřikrát překonali desetigólovou hranici (Arizona 14:1, Křídla Sovětů 14:2, Philadelphia 11:2, Kubinec 10:4). Brankostroj se zasekl až v zápase s Vancouverem, poté přišla remíza s neoblíbeným Litvínovem (2:2). V zápase s pozdějšími vítězi – New York Islanders (M. Kubica) hráči Energie vedli dokonce 3:1, nicméně vedení neudrželi a utkání skončilo remízou 3:3. Jiří Vácha i tak suverénně drží druhé místo v celkovém hodnocení Chebské ligy. Na třetí pozici je Luboš Černý.

Letos počtvrté (podruhé za sebou) zvítězil v turnaji Míla Kubica (NYI). V celém turnaji ztratil pouze jeden bod za remízu s Energií Karlovy Vary. V turnaji neměl větší problémy, útok i obrana fungovaly spolehlivě, nejvíce gólů v zápase (3), obdržel brankář Greiss od Bostonu, celkově 21. Nepovedený výkon ze čtvrtého kola Chebské ligy je tak snad zapomenut a uvidíme, zda si letos manažer Kubica dokráčí pro Prezidentský pohár. Tentokrát s Ostrovany.

 

 

SLEDUJ ZÁPASY CHEBSKÉ LIGY ZDE

ALL STAR 5. KOLO + ZAJÍMAVOSTI, STATISTIKY STŘELCŮ

Ať žije stiga!