CZECH OPEN 2019 – PLZEŇ 27. 4. 2019

Dne 27. 4. se uskutečnil v Plzni turnaj Czech Open 2019. Ten byl perfektně zorganizován Standou a Vláďou Krausem a jejich (málo) spolupracovníky. K dispozici byly nové hokeje Stiga Play off 21 – Forsberg edition, na kterých se hrálo na turnaji v ČR poprvé. Od příští sezóny se na těchto hokejích bude hrát jak na turnajích Českého poháru, tak v Chebské lize.

Finále skupiny D Mirka Horáková – Matěj Cingroš

Chebským hráčům se na turnaji dařilo.

Jiří Vácha a Jiří Kropáček byli nalosováni do základní skupiny č.5 a sehráli spolu úplně první zápas na nových hokejích. Úspěšnější byl Kropáček poměrem 3:1. Oba nicméně nakonec postoupili do skupiny A1, kde si zahráli např. s mistrem světa a pozdějším vítězem tohoto turnaje Roni Nuttunenem z Finska nebo s historicky nejúspěšnějším hráčem českého stiga hokeje Janem Dryákem. Výborný výkon podal v základní skupině č.6 také Michal Mašika, který odsoudil na sedmé místo a tím i do B skupiny třeba Václava Pikla, jemuž oslava dvoustého turnaje na okruhu Českého poháru značně zhořkla). Michal Mašika postoupil do skupiny A2, kde si vedl velmi zdatně. Dokázal remizovat např. s Mykhailo Shalomayevem (UKR) 2:2, bod sebral také příbramskému Leošovi Hvižďovi (2:2) a Honzu Sládka ze stejného klubu dokonce porazil (2:0). V celkovém hodnocení se chebští srovnali pěkně za sebou – Jirka Vácha 46., Michal Mašika 47. a Jirka Kropáček 48.

Chebští hráči na Czech Open také tužili kolektiv

Do béčka postoupili Standa Srba a Iva Mašková. Standa předvedl, že má jednu z nejlepších obran (s průměrem 2,51 byl nejlepším z chebských hráčů, celkově na 24. místě). Dokázal v následné fázi B skupiny postoupit až do play-off, když za sebou nechal např. Františka Marka (BSE), Miroslava Uhlíře, Hynka Nechutného (Plzeň) a starého známého Václava Pikla, který se nedokázal oklepat z neúspěchu v základní skupině. V semifinále porazil Standa Zdeňka Matouška staršího 3:2 na zápasy. Ve finále potom stejným poměrem podlehl Magoru Pappovi z Maďarska. Standa (celkově 50.) tak získal pro chebské barvy pohár za druhé místo v B skupině. Ivě Maškové (66.) se v béčku tolik nedařilo, ale i postup do této fáze je třeba hodnotit jako úspěch.

Ve finále skupiny B nastoupil Standa Srba s Magorem Pappem (MAĎ.)

Petr Holub v základní skupině začal dvěma výhrami. Dokázal porazit i do béčka postoupivšího Miroslava Uhlíře (a oplatit mu tak prohru z ČP v Chebu), nicméně prohry s Matyášem Klazarem (BSE) a Frankem Raschem ho poslaly do skupiny C. Zde Petr dlouho držel příčku zajišťující play-off. Na závěr však přišly těsné porážky a konec nadějí. Pro Petra to znamená konečnou 75. pozici.

Mirka Horáková zažila jeden ze svých nejlepších turnajů. Alespoň co se týče odpolední části. Dopoledne sehrála své oblíbené, divácky přitažlivé zápasy (vybrané výsledky: Chylík 4:7, Bidlo 4:5, Absaghen 3:4, Hrnčíř 6:8, Prauda 5:4). Více gólů než 4 dokázali J. Chylíkovi dát pouze M. Ženíšek (7) a Arsenyi Stolyarov ve čtvrtfinále turnaje (6). Mirky „totální hokej“ bez obrany je v dnešní době defenzivního pojetí málo vídaný, avšak pro diváka atraktivní. V D skupině dokráčela Mirka do finále, kde svedla pětizápasovou bitvu s Matějem Cingrošem. Za mohutné podpory chebských spoluhráčů podlehla v tomto „finálovém“ boji 2:3 na zápasy, i tak si odváží pohár za druhé místo ze skupiny D a skvělý zážitek. 86. místo.

A aby pohárů nebylo málo, pohár pro nejlepší ženu Czech Open získala Iva Mašková.

Všem účastníkům z chebského oddílu gratulujeme, děkujeme jim za účast a přejeme jim hodně úspěchů na následujícím mistrovství České republiky, které se bude konat také v Plzni. Děkujeme také organizátorům, kteří uspořádali letošní Czech Open. Turnaj proběhl bez zádrhelů, v přátelské atmosféře. Byla to skvělá reklama na stigu.