Chebská liga nezná bratra – 7. turnaj

 

 

Dne 11. 5. se v Billiard aréně na Růžovém kopečku uskutečnil již 7. turnaj Chebské hokejové ligy ve stolním hokeji. Sjelo se 16 manažerů ze všech koutů stigahokejového světa. S kamerou opět nechyběl Petros Holubos. Na sedmý pokus zvítězil Jiří Vácha (Energie Karlovy Vary) před Mílou Kubicou (New York Islanders) a Václavem Mackem (Vencas Golden Knights). V tomto velmi vyrovnaném kole nebylo dlouho jasné, kdo se stane vítězem. Dlouho se zdálo, že to bude Václav Macek, nicméně toho v posledním kole o triumf připravil v bratrovražedném boji jeho bratr Jirka. Dokázal tak staré rčení, že derby nemá favorita, jelikož Jiří je na světovém žebříčku o 6000 míst níže.

Jsme přesně v polovině Chebské ligy a boje jak o postupovou dvanáctku, tak o Prezidentský pohár, budou ještě tuhé. Přesuny v tabulce ještě zřejmě nastanou, již však můžeme odhadovat a tipovat, kdo skončí na jakém místě, kdo získá pohár Prezidenta, kdo proklouzne do vytouženého finálového turnaje a komu zbydou oči pro pláč. Letos bude závěrečný turnaj o to zajímavější, že se bude hrát novým systémem. První čtyři budou nalosováni do prvního výkonnostního koše, druzí čtyři (pořadí 5.-8.) do druhého koše a třetí čtyři (pořadí 9.-12) do třetího. Vytvoří se skupiny po šesti a v nich budou spolu účastníci bojovat každý s každým jednokolově. V současné době by kupříkladu mohly vzniknout skupiny:

 

SKUPINA A                                                                  SKUPINA B

Kubica M.

Vácha
Černý L. Hrachovec
Holub P. Ouřada J.
Kropáček Gruncl
Macek V. Mašika M.
Srba

Kubica J.

 

Jak to ale bude na konci základní části, to je ve hvězdách. Boj bude zejména o dvanáctou postupovou pozici, kde si to rozdají Honza Kubica, Mirka Horáková a Michal Ouřada. Honza Kubica je veteránem a stálicí Chebské ligy. Za svou vytrvalost a fair play hru by si účast ve finálovém turnaji jistě zasloužil. Mirka Horáková je smolařka. Dvakrát za sebou jí finálový turnaj unikl o fous. Jednou jí přeskočil Standa Srba, jednou Petr Holub. Nyní po rozšíření účastníků play off se těšila na snadný postup, nicméně jsou tu dva další vlčáci ve frontě. Josef Gruncl, kterému postup zřejmě neunikne a především Michal Ouřada, který se v poslední době nesmírně zlepšil a stává se postrachem favoritů. Bude to ještě velká bitva o postup do final twenteen.

 

Zajímavé výsledky s favority – Michal Ouřada (Motor České Budějovice) 2019

Ouřada J – 1. k. Hrachovec – 3.k. Hrachovec – 6. k. Srba – 7. k.
Ouřada Michal 3:2 3:2 6:5 3:2

 

Trocha statistiky: průměrná účast letos na turnajích CHL přesahuje 14 hráčů, přesně 14,57. To je velice slušné číslo. Plný počet sedmi turnajů mají odehráno Jirka Vácha, Míla Kubica, Dan Hrachovec, držitel ceny Ironman za minulý rok Honza Kubica a Petr Holub. Pepa Gruncl má letos odehrány již 4 turnaje, to je více než za celý minulý rok. Také drží na osmé pozici, zaručující postup do finálového turnaje. Palec nahoru!

 

 

ANKETA

Kdo získá v této sezóně Prezidentův pohár?

  1. Míla Kubica           b) Jiří Vácha                   c) Luboš Černý

 

Kdo z trojice Kubica Jan, Horáková Mirka, Ouřada Michal postoupí do finálového turnaje?

  1. a) Jan Kubica                        b) Mirka Horáková                 c) Michal Ouřada

 

 

Odpovědi zasílejte na email jirikropacek82@gmail.com. Z došlých odpovědí vylosujeme výherce a ten získa cenu od Pepíka Gruncla.

 

  1. turnaj přinesl mnoho zajímavých výsledků snad na úkor každého. Zde je výběr:

Zajímavé zápasy:

Vácha – Ouřada J. 7:6 (2:5)

Gruncl – Srba 5:2

Kubica J. – Hrachovec 2:2

Macek V. – Macek J. 2:4

Srba – Kubica M. 1:0

Horáková – Ouřada J. 3:2

Ouřada M. – Srba 3:2

Kubinec – Holub P. 1:1

 

Jiří Vácha po pěti druhých místech se konečně mohl radovat z vítězství. Stačila jim k tomu remíza v posledním zápase turnaje s Mílou Kubicou a jeho Islanders. Venca Macek totiž nedokázal porazit obětavě hrající Maďary vedené jeho bratrem Jiřím. Ti Vencas Golden Knights dokonale zaskočili a zvítězili 4:2, když hattrick zaznamenal střední útočník Segedín a jeden gól padl po akci dvou naturalizovaných Rakušanů v maďarském dresu Wiener-Schnitzel. Skvělý výkon podal brankář Maďarů Paprikáss, který pochytal všechny nebezpečné akce domácích. Sestavy: VGK – Kay Whitmore (BR) – Todd White, Ian White (O) – Patrick White, Colin White, Ryan White (Ú) – Maďarsko – Paprikass (BR) – Wiener, Schnitzel (O) – Gulass, Segedín, Klobass (Ú). Kvůli remíze skončil Venca na třetím místě.

Čtvrtý zaostal Jiří Kropáček s Vancouverem, který sice získal bod s Jiřím Váchou (KV) a dokonce dva s Mílou Kubicou (NYI), nicméně prohrál s neoblíbeným soupeřem Litvínovem, Kladnem a také s VGK.

Velmi povedený turnaj zaznamenal Petr Holub s Pittsburghem. Týmu se turnaj povedl, nasbíral pouze tři porážky, ovšem také nejvyšší počet remíz. Nejvíce asi mrzela ta s manažerem Kubincem (1:1), kdy se útočná trojka Jágr – Lemioux – Francis nemohla prosadit. I tak výhry nad týmem ČSSR či Litvínovem a celkové páté místo dodají týmu sebevědomí do podzimní části. Pittsburgh drží v celkovém hodnocení pátou pozici, těsně za nejlepší čtyřkou.

Šestý skončil po minulém třetím místě Pepa Gruncl s Litvínovem. Litvínovu se nedařilo tolik potrápit favority jako v kole minulém, s trojicí Kubica (1. v CHL) – Vácha (2. v CHL) – Hrachovec (4. v CHL) měl skóre 0:12. Jeden skalp ovšem manažer Gruncl získal, a sice ten manažera Srby. Tomuto zápasu předcházel tanec manažera Gruncla s manažerkou Mirkou Horákovou, alias „bostonskou medvědicí“, která navštívila tento zápas, aby Chemiky dostatečně nabudila. To se povedlo a ti porazili finské mladíky 5:2. Po skončení turnaje usiloval manažer Srba se svými svěřenci o výměnu dresů, s tím ovšem hráči Chemopetrolu nesouhlasili a raději se věnovali oslavám.

Sedmý byl výše zmiňovaný Stanley Srba s finskými mladíky. Ti absolvovali den předtím juniorský turnaj v kanadském Torontu a dalo se očekávat, že se na nich projeví únava. Finští mladíci nastoupili plní síly, dokázali porazit silný New York Islanders 1:0, Poldi Kladno 5:4, nicméně postupem doby začali „tahat nohy“. Prohry s Motorem České Budějovice (2:3) a Litvínovem je odsunuli z bojů o nejlepší čtyřku. V celkovém hodnocení je manažer Srba se svým mužstvem až na jedenáctém místě a je pravděpodobné, že na finálový turnaj bude postupovat ze zadních pozic.

Tým Poldi Kladna s manažerem Hrachovcem po čtvrtém (4. turnaj) a třetím místě (5. turnaj) zůstal nyní dvakrát mimo nejlepší čtveřici. Výsledky týmu byly dosti nevyrovnané: prohra s ČSSR, výhra nad Litvínovem, remíza s Arizonou, výhra nad Vancouverem. Hráči sice drží v celkovém hodnocení čtvrtou pozici, nicméně se na ně zezadu tlačí Pittsburgh (m. Holub), ČSSR (m. Jarda Ouřada) a Vancouver (m. Kropáček). Ve finálovém turnaji budou muset hráči Kladna přidat, pokud chtějí uspět. 8. místo.

Devátý byl Jarda Ouřada s týmem ČSSR. Po skvělém třetím místě na čtvrtém turnaji mají výsledky Čechoslováků spíše sestupnou tendenci. Budiž jim omluvou, že tým byl na konferenci o hokeji v Bratislavě, kde měli přednášku kouči z NHL. Proběhl také modelový zápas s týmem New York Islanders. Doufejme, že týmu bude tato zkušenost ku prospěchu. I na tomto turnaji předvedl tým několik zajímavých výsledků. Hráči málem přehráli karlovarskou Energii (6:7, když vedli 5:2), vyhráli nad Kladnem, ale také prohráli Bostonem (2:3).

Desátou pozici obsadil Michal Ouřada (Motor České Budějovice). I tentokrát předvedl překvapivý výsledek (Srba 3:2). Manažer Michal Ouřada se pomalu blíží postupové dvanáctce a pro jeho soupeře Mirku Horákovou a Honzu Kubicu bude konkurentem v boji o postup.

Jedenáctá příčka patřila Mirce Horákové (Boston). Dokázala porazit ČSSR, vyrovnaný zápas sehrála s Vancouverem, i s Vencas Golden Knights. Shodný výsledek „schytal Boston“ s Karlovými Vary a s Finskem (3:10), pětkrát se naopak obrana obdržela jen jeden gól. V rozhodujícím utkání o desáté místo s Motorem České Budějovice prohrál Boston 1:7. Pokud bude chtít Boston vybojovat dvanáctou pozici, bude muset ještě zabojovat!

Dvanáctá byla tentokrát Arizona, která drží dvanáctou pozici i v celkovém hodnocení CHL. Čtyřikrát se Arizona radovala z vítězství, v utkání s Poldi Kladno dokázali hokejisté Coyotes remizovat. V zápasech s konkurenty o postup do finálové dvanáctky se Arizoně nedařilo. S Bostonem prohrála 1:5 a s Motorem ČB 0:3.

V tomto turnaji se seřadili kandidáti na postup pěkně za sebou, v celkovém hodnocení drží Honza Kubica 12. místo (130), Mirka je na 13. (112) pozici a Michal Ouřada 14. (105).

Na třinácté pozici skončil Jiří Macek. O jeho slavném vítězství je již zmíněno výše. Kromě tohoto povedeného zápasu sehrál manažer Macek se svým týmem Maďarska ještě mnoho dalších. Tým má velmi dobře propracovanou obranu, jenže maďarská vznětlivá povaha tým často posílá do oslabení a proto často inkasuje. I přesto Maďaři sehráli velmi vyrovnaná utkání s Pittsburghem (2:3), Litvínov (0:2), Vancouver (2:4), Arizona (1:2), Finsko (1:3), Boston (1:2), Ouřada M. (1:1). V manažerovi Jiřím Mackovi je velký potenciál pro stiga hokej, bylo by však třeba více času věnovat tréninku.

Čtrnáctý byl Vláďa Fiedler. Především hra brankáře se velmi zlepšila, ten se dokonce několikrát pokusil ohrozit svého kolegu naproti povedenou střelou. Hráči musí však ještě více potrénovat, zlepšit souhru a netrávit tolik času na (mini)golfu :-). V zápasech s manažerem Kubincem a manažerkou Janou Fiedlerovou udržel branká Vláďa čisté konto a zvítězil shodně 2:0.

Manažer Kubinec dokázal – stějně jako v minulém turnaji – jednou zvítězit. K tomu přidal jednu remízu, poněkud překvapivě s Pittsburghem Penguins. Hráči z toho byli tak překvapení, že raději další body nepřipsali. 15. místo.

Manažerka Fiedlerová a její tým věnoval zápasy na turnaji studiu hry soupeřů a nácviku herních situací. Všechny důležité akce si zaznamenával týmový videorozhodčí. V příštím turnaji tak můžeme čekat tento tým v plné zbrani.

 

Všem zúčastněným děkujeme za účast a budeme se těšit na příštím turnaji, tentokrát v HOSPŮDCE NA HRABĚCÍM.

YOUTUBE SHC CHEB – 7. kolo

Chebská liga 

ITHF

MR ve stize 2019

MS 2019 v hokeji

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *