CHEBSKÁ LIGA 2015

SHC CHEB – ZHODNOCENÍ 43. SEZÓNY (jaro-podzim 2015)

⇒ 01. turnaj CHL          ⇒ 02. turnaj CHL          ⇒ 03. turnaj CHL

⇒ 04. turnaj CHL          ⇒ 05. turnaj CHL          ⇒ 06. turnaj CHL

⇒ 07. turnaj CHL          ⇒ 08. turnaj CHL          ⇒ 09. turnaj CHL

⇒ 10. turnaj CHL          ⇒ 11. turnaj CHL          ⇒ 12. turnaj CHL

⇒ 13. turnaj CHL          ⇒ 14. turnaj CHL          ⇒ PLAY OFF

Členové stolního táhlového klubu SHC Cheb odehráli v minulém roce již do svou třiačtyřicátou sezónu Chebské ligy. Po několika předchozích letech, kdy počet účastníků dramaticky klesal, si dalo vedení soutěže několik úkolů. Jedním z nich mělo být navýšení počtu hráčů v lize, a taktéž zatraktivnění či znovuobjevení této stolní hry širší veřejností. Pokud můžeme hodnotit po uzavření jedné sezóny, úkol splněn a trend je nastaven správně. Liga získává více účastníků. Jedním z dlouhodobě vytýčených cílů je potom uspořádání turnaje Českého poháru (plán květen 2016).

Ve snaze přilákat k tomuto sportu co nejvíce hráčů byl změněn formát soutěže. A sice z ligového modelu na turnajový. Každé kolo tudíž probíhá formou otevřeného turnaje, kterého se může zúčastnit prakticky kdokoliv  – stačí pouze přijít na turnaj v určenou hodinu a složit startovné. V rámci tradiční spolupráce mezi kluby se konají dva turnaje Chebské ligy v Mariánských Lázních, kde sídlí místní tým THC.

MČR:

Oddíl SHC Cheb se ve dnech 30.-31. května 2015 zúčastnil Mistrovství České Republiky ve STIGA hokeji, které se konalo v Praze. Postavili jsme dva týmy – SHC Cheb „A“ (M. Kubica, L. Černý, V. Macek, J. Vácha, D. Hrachovec, Z. Froněk) a SHC Cheb „B“ (I. Mašková, J. Kropáček, M. Černý, J. Kubica, J. Černák). Áčko mělo ambice postoupit mezi osm nejlepších. B-tým jel spíše sbírat zkušenosti. Mise se povedla tak z poloviny. A-tým skončil na devátém místě, když zvládl nervydrásající bitvu o deváté místo s Milovicemi a B-tým byl šestnáctý z celkových osmnácti účastníků. Více informací na: http://shccheb.cz/?page_id=355 nebo http://www.trefik.cz/stiga/turnaje2015/mr/index.aspx

Zhodnocení ligy:

I když se dlouhodobé části zúčastnil rekordní počet 27 účastníků, bylo předem jasné, že rozhodující bitvy se budou odehrávat mezi tradičními rivaly. Vedoucí postavení v tabulce dlouhodobé části udržoval suverénní Míla Kubica pronásledován Jiří Váchou a Václavem Mackem. Klidný střed tabulky okupoval pravidelný účastník CHL Dan Hrachovec (ten se jako jediný zúčastnil všech turnajů základní části), zakladatel CHL a bývalý prezident této soutěže Josef Gruncl a další navrátilec Jiří Kropáček. Do bojů o Prezidentův pohár (trofej pro prvního po základní části) se v průběhu bojů připojil také tradiční účastník CHL a matador Luboš Černý, který posbíral od pátého do desátého kola 4x první, 1x druhé a 1x třetí místo a rázem se osmnáctinásobný mistr CHL Míla Kubica mohl začít strachovat o vítězství v základní části. Drama se však nekonalo. Luboš Černý šetřil síly na play-off a další vlčáci v čele s Jiřím Váchou a Václavem Mackem bodově nestačili. Závěr dlouhodobé fáze si tak lídr soutěže pohlídal. Do závěrečných bojů kromě výše zmíněných postoupili Jan Kubica, Jiří Macek a Jan Černák.

Vyvrcholením soutěže byl finálový turnaj. Nejprve hrál každý s každým dvoukolově. Čtyři nejlepší postoupili do play-off. Nejlépe se dařilo Mílovi Kubicovi (1. místo ve finálové skupině), Jiřímu Váchovi (2. místo), Luboši Černému (3. místo) a také Danovi Hrachovcovi (4. místo). Naopak propadl Václav Macek, který neměl svůj den. První semifinálovou dvojici tak utvořili Míla Kubica s Danem Hrachovcem. Druhý jmenovaný, jak známo, na mistra hrát umí a uštědřil mu již nejednu porážku. I v této sérii Dan Hrachovec úřadujícímu mistrovi zle zatápěl, ale pak mu došly síly. Míla Kubica tak prošel podle očekávání do finále. Druhá dvojice slibovala dramatičtější boj, a to se také potvrdilo. Jiří Vácha, ošlehaný zkušenostmi z Českého poháru nastoupil proti několikanásobnému mistrovi CHL Lubošovi Černému. Kdo odhadoval, že se série bude rozhodovat v sedmém zápase, měl pravdu. Bylo to drama se vším všudy, žádný zápas neskončil více jak o dva góly. Zvítězil nakonec Luboš Černý v sedmém zápase v prodloužení a z postupu do finále měl obrovskou radost. Na Jiřího Váchu zbyl boj o třetí místo.

Finálový souboj opět sliboval lítou bitvu. Na obou stranách bohaté zkušenosti, pro Mílu hrála větší vyhranost a touha prodloužit sérii titulů, na straně druhé lepší vzájemná bilance ze základní části v zádech, skvělá hra v útoku, a touha nepřerušit sérii mistra. Luboš Černý měl právo si na úřadujícího mistra věřit. Z celkového počtu sedmi turnajů v základní části se pouze jednou umístil za ním. Jenže jak známo, play off je úplně jiná soutěž. Míla vedl 2:0 na zápasy, Luboš se ještě vzepjal a srovnal stav na 2:2. To bylo však z jeho strany vše. V pátém zápase mu odešla střelba a úřadující mistr udělal rozhodující krok k obhajobě titulu. Poslední zápas, to byla již jen labutí píseň ze strany Luboše Černého a Míla Kubica si tak dokráčel pro další titul.

Zápas o třetí místo: V sérii hrané na dva vítězné zápasy porazil Jiří Vácha Dana Hrachovce 2:0. Gratulujeme!

(Kropič)

 

Průběžná tabulka Chebské ligy 2015 po čtrnácti turnajích

tabtab

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *