CHEBSKÁ LIGA 2016

⇒ 01. turnaj CHL          ⇒ 02. turnaj CHL          ⇒ 03. turnaj CHL

⇒ 04. turnaj CHL          ⇒ 05. turnaj CHL          ⇒ 06. turnaj CHL

⇒ 07. turnaj CHL          ⇒ 08. turnaj CHL          ⇒ 09. turnaj CHL

⇒ 10. turnaj CHL          ⇒ 11. turnaj CHL          ⇒ 12. turnaj CHL

⇒ 13. turnaj CHL          ⇒ 14. turnaj CHL          ⇒ PLAY OFF

Do letošního, již 44. ročníku Chebské ligy ve stolním hokeji zasáhlo celkem 23 účastníků. Tento fakt můžeme hodnotit jako potěšující. V rámci série turnajů Chebské ligy jsme také uspořádali jeden turnaj v Mariánských Lázních. Ze 14 turnajů základní části vykrystalizovala desítka postupujících do finálového turnaje play-off. Vítězem základní části se stal Luboš Černý. Získal tak cennou trofej – Prezidentský pohár. Rozhodující náskok si vytvořil zejména v první polovině soutěže. Pokud se účastnil turnaje, vždy stanul na stupni nejvyšším. 7 turnajů = 7 vítězství. Poté však následovaly dvě absence a ty jakoby Luboše Černého vyvedly z vítězného rytmu. Na desátém turnaji ho v přímém souboji pokořil Miloslav Kubica a začal tak stíhací jízdu. Všechny zbylé turnaje vyhrál, ale stačilo mu to „pouze“ na druhé místo. Tito dva borci byli po právu považováni za největší adepty na zisk titulu pro vítěze play-off Chebské ligy. Třetí místo po dlouhodobé části obsadil Václav Macek. Ten měl velkou motivaci porazit prvně jmenované a získat tak svůj první ligový titul. Na čtvrtém místě se po základní části umístil stálý (trvalý) účastník Chebské ligy (jako jediný odehrál všechny sezóny) Daniel Hrachovec. A to i přesto, že tentokrát vynechal pět turnajů. Další ikona a zakladatel Chebské ligy Josef Gruncl odehrál turnajů pouze šest. Skončil proto až na deváté pozici. Desítku doplnili Jiří Kropáček, nováček Petr Holub, Miroslava Horáková, Jan Kubica a Jiří Macek.

Vyvrcholením soutěže byl finálový turnaj. Nejprve hrál každý s každým dvoukolově. První čtyři nejlepší následně postoupili do semifinále, kde se první utkal se čtvrtým a druhý se třetím. Následovalo finále a boj o třetí místo. Velmi rychle bylo zřejmé, kdo bude postupovat do dalších bojů a na koho nezbyde ani pověstná bramborová medaile. Kromě ojedinělých nečekaných výsledků, které však neměly vliv na případný (ne)postup favoritů se žádné překvapení se nekonalo. Miloslav Kubica sestřeloval své soupeře jako terče na střelnici a z 36 možných bodů ztratil pouze dva za dvě remízy. Zaslouženě postoupil z prvního místa. Druhý Luboš Černý a třetí Václav Macek získali shodně 28 bodů, bilance vzájemných zápasů hovořila pro Černého. Na čtvrtém místě se umístil Dan Hrachovec, který těžil ze svých zkušeností a získával důležité body. Porazil Černého, remizoval s Miloslavem Kubicou a v důležitých soubojích o čtvrté postupové místo s Grunclem a Kropáčkem získal sedm bodů. S celkovými 26 body suverénně prošel do bojů o medaile.

V souboji mezi Miloslavem Kubicou (1. ve finálové skupině) a Danem Hrachovcem (4.) se mohl nezávislý divák těšit na opakování souboje z minulého play-off. Dan Hrachovec se netajil tím, že chce svému rivalovi porážku oplatit a na svého soupeře si věřil. Po dvou zápasech bylo srovnáno 1:1, ale potom, jakoby dvacetinásobný mistr přidal plyn a rázem zvýšil 3:1 na zápasy. Nervydrásající páté utkání rozhodl jediný gól ve prospěch Hrachovce, avšak následující klání nezvládl Dan psychicky a bylo rozhodnuto. Celkově M. Kubica – Hrachovec 4:2 na zápasy. Miloslav Kubica se mohl těšit na souboj o svůj 21. titul.

V dalším semifinálovém utkání chtěl Luboš Černý potvrdit formu ze základní části a k zisku trofeje Prezidentského poháru přidat i trofej pro vítěze Chebské ligy. V cestě mu však nejprve stál Václav Macek, kterému se play-off v minulé sezóně nevydařilo a letos si chtěl spravit chuť. Bilance ze základní části hovořila mírně příznivěji pro Luboše Černého, nicméně jak známo, co platí v základní části, neplatí v play-off. A to se potvrdilo hned v prvním zápase, ve kterém zvítězil Václav Macek a ujal se v sérii vedení 1:0. Po druhém zápase bylo však srovnáno. Dá se říci, že zlomovým momentem této série byla prodloužení. Ve třetím utkání skončil zápas v základní hrací době 2:2, asi po pěti vteřinách prodloužení však Luboš Černý zasadil soupeři třetí ránu. Stejně tak tomu bylo i v pátém, rozhodujícím utkání, kdy už Václav Macek hrál o všechno. Pevnější nervy prokázal Černý a zaslouženě postoupil do finále. Celkově tedy Luboš Černý – Václav Macek 4:1 na zápasy.

Bylo tak rozhodnuto o finalistech i o tom, kdo se utká o bronzovou medaili. V zápase o třetí místo porazil Václav Macek celkem bez problémů Dana Hrachovce 2:0 na zápasy a získal tak bronzovou medaili. Do finále nastoupili dva staří známí. Dvacetinásobný mistr ligy a obhájce titulu vítěze play-off Chebské ligy Miloslav Kubica proti držiteli Prezidentského poháru a několikanásobnému mistru ligy Luboši Černému. Očekávala se velká bitva, nicméně podle průběhu finálového turnaje se mírně vyšší šance připisovaly Miloslavu Kubicovi. Hned první střetnutí naznačilo, že to nebude žádná selanka. Luboš Černý se ujal vedení 3:1, Kubica otočil na 4:3, poté bylo srovnáno na 4:4 a hrálo se prodloužení. V tom byl úspěšnější Kubica. Možná právě tento moment rozhodl o tom, jak se bude vyvíjet celá série. Následující zápasy byly svižné, napínavé a bezesporu hodné finále, utkaly se koneckonců dva nejlepší hráči Chebské ligy. Luboš Černý do obhájce titulu bušil, co mu síly stačily, ale Kubicovi se ten den dařilo. Jeho brankář navíc za sebou postavil neprostupnou zeď. Proto po třech zápasech série bylo téměř rozhodnuto. Ve čtvrtém vzájemném klání se Luboš vzepjal a 2 vteřiny před koncem srovnal na 3:3, nicméně rozhodující slovo patřilo opět Mílovi Kubicovi, který gólem v prodloužení mohl oslavit již 21. titul pro vítěze Chebské ligy. Luboš Černý si na ten svůj další bude muset počkat minimálně do další sezóny. Celkově Miloslav Kubica – Luboš Černý 4:0 na zápasy.

            Pořadí po play off Chebské ligy 2016: 1. Miloslav Kubica, 2. Luboš Černý, 3. Václav Macek, 4. Dan Hrachovec, 5. Josef Gruncl, 6. Jiří Kropáček, 7. Horáková Miroslava, 8. Petr Holub, 9. Jiří Macek, 10. Jan Kubica.

SHC Cheb by rád poděkoval za podporu při celoroční činnosti Městu Cheb a při této příležitosti pozval na 6. turnaj Český pohár, který uspořádá domácí klub v sobotu 18.2.2016 v prostorách Školní jídelny při 4. ZŠ v Brandlově ulici. Prezentace účastníků začíná od 9:00 – 9:15, zahájení turnaje je naplánováno v 10:00.

(Jiří Kropáček)

ta

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *