Skip to content

MČR 2015

VÝSLEDKY NAŠICH DRUŽSTEV KE STAŽENÍ

ODKAZY: http://mr2015.wz.cz/      http://www.trefik.cz/stiga/turnaje2015/mr/index.aspx

Všichni

Mistrovství České republiky ve stolním hokeji 2015 Praha-Satalice

 Ve dnech 30. a 31. května 2015 se uskutečnilo dvoudenní Mistrovství České republiky ve stolním hokeji v pražských Satalicích. Chebskému klubu stolního hokeje SHC Cheb se podařilo teprve podruhé v jeho dvacetileté historii vyslat na nejprestižnější akci dvě družstva, přičemž poprvé se tak stalo v roce 2000, kdy mistrovství republiky pořádal chebský celek. „A“ tým družstva SHC Cheb pro letošní MČR tvořili hráči ve složení M. Kubica, V. Macek, D. Hrachovec, L. Černý, J. Vácha a Z. Froněk. „Béčko“ družstva SHC Cheb reprezentovali hráči ve složení I. Mašková, J. Kropáček, M. Černý, J. Kubica a J. Černák.

Sobota 30. května byla věnována turnaji družstev, kterého se zúčastnilo celkem 18 týmů z celé České republiky, přičemž některá družstva využila i možnost účasti zahraničních hráčů z Evropy. Hráči „A“ týmu SHC Cheb nastoupili do turnaje družstev s ambicemi zaútočit na účast v play off, které bylo vyhrazeno pro nejlepších 8 týmů. Tento cíl se zpočátku dařilo plnit, když v základní skupině (celkem byly 4 základní skupiny) hráči „áčka“ skončili na druhém místě. V další fázi turnaje však nezvládli klíčový duel s týmem BSE České Budějovice, který již nedokázali v důležité sérii porazit potřetí v řadě. Hráči „áčka“ se tak místo účasti v play off museli spokojit se soubojem o 9. místo, kde na ně čekal klub z Milovic. Ve vyrovnané sérii však hráči chebského „áčka“ předvedli své kvality, a získali tak v celkovém pořadí družstev slušné 9. místo, kdy tímto výsledkem předvedli dosud nejlepší výkon na vrcholném turnaji od roku 2005, který zakončili na 8. místě. Hráči „B“ týmu SHC Cheb dokázali na letošním MČR porazit dva týmy: Teplýšovice a „B“ tým Benátek. Celkově tedy hráči chebského „béčka“ skončili na 16. místě. Konečným vítězem Mistrovství České republiky v družstvech se stal tým THC Stiga Elites.

Druhý hrací den turnaje měl chebský oddíl své zastoupení hned ve třech kategorií -v kategorii žen, jednotlivců a veteránů. V soutěži žen obhajovala Iva Mašková druhé místo z loňského Mistrovství České republiky v Jihlavě. V základní skupině skončila chebská hráčka na druhém místě, čímž si zajistila pozici pro semifinále, ve kterém porazila vítězku Českého poháru 2014/2015 Barboru Petrovou. V souboji o celkové prvenství však nestačila na Anetu Jackowskou, se kterou prohrála 1:4 na zápasy. Přesto ženské finále nabídlo úžasně vyrovnanou podívanou, kdy všechny zápasy, kromě jediného, skončily rozdílem jediného gólu, přičemž dvakrát se muselo rozhodovat až v prodloužení.

V kategorii veteránů reprezentoval tým SHC Cheb Zbyněk Froněk, který se však nedostal za brány play off a obsadil desáté místo z celkového počtu 16 hráčů. Froněk doplatil především na to, že ztrácel body s výkonnostně slabšími hráči. Na druhou stranu dokázal porazit hrající legendu českého stiga hokeje Pavla Plešáka (skončil na 3. místě) a celkově druhého hráče v kategorii veteránů Davida Šmída.

V kategorii jednotlivců se v chebském dresu představila již stříbrná Iva Mašková, tak i Jiří Vácha. Z celkového počtu 48 účastníků se Jiří Vácha umístil na 31. místě a Iva Mašková obsadila konečné 37. místo. Vítězem turnaje jednotlivců se stal hráč domácího týmu HCS Žabka Praha Zdeněk Matoušek ml., který ve finále porazil Michala Hviždě z týmu THC Stiga Elites.

Poděkování patří především Městu Cheb za dlouholetou podporu našeho klubu. Více informací o chebském klubu stolního hokeje a připravovaných akcích naleznete na oficiálních webových stránkách klubu SHC Cheb www.shccheb.cz.

Václav Macek, člen Výkonného výboru SHC Cheb, 2.6.2015