Mistrovství republiky v Příbrami, 3.-4.6.2017

Ve dnech 3. a 4. června 2017 se uskutečnilo Mistrovství České republiky ve stolním hokeji v Příbrami. Chebský klub vyslal poprvé ve své historii na tuto vrcholnou akci tři družstva. SHC Cheb „A“ hrál ve složení Miloslav Kubica, Luboš Černý, Václav Macek, Daniel Hrachovec, Jiří Vácha a Zbyněk Froněk. B-tým, označený jako SHC Cheb „Black Horses“, nastoupil ve složení Stanislav Srba, Jiří Kropáček, Michal Mašika, Michael Černý, Jan Klokan a Jan Medvec. Třetí tým, nazvaný „Oranžová torpéda“, byl složený převážně z nováčků. Nastoupili za něj Iva Mašková, Miroslava Horáková, Jan Kubica, Petr Holub, Jaroslav Ouřada, Jiří Macek, a Jan Černák.

Sobota byla věnována turnaji družstev, kterého se zúčastnilo celkem 19 týmů z celé České republiky. Hráči „A“ týmu SHC Cheb nastoupili do turnaje družstev s ambicemi zaútočit na nejlepší osmičku. Tento cíl se zpočátku dařilo plnit, když v základní skupině hráči „áčka“ skončili na druhém místě. Podařilo se jim dokonce porazit tým Gladiators Plzeň s několikanásobným mistrem ČR a českým reprezentantem Pavlem Plešákem. V další fázi turnaje jim však chybělo více štěstí. Po výhře nad rivaly z Českých Budějovic přišla porážka s družstvem Svitav. Horší skóre odsoudilo chebské na první nepostupovou pozici. V souboji o 9. místo následně porazili ve vyrovnané sérii tým Stiga HC Benátky „A“. Hráči „B“ týmu SHC Cheb, jež byl složen hlavně z veteránů chebského stiga hokeje, si jeli turnaj především užít a dokázat, že ještě nepatří do starého železa. Kapitán Stanislav Srba musel mít ze svých svěřenců radost, jelikož se jim podařilo bez větších problémů splnit cíl, a to postoupit ze skupiny. V odpoledních zápasech již bylo znát, že síly pomalu docházejí, a i když se všichni prali statečně a žádnému ze soupeřů neodevzdali zápas s nulou, v nadstavbové skupině skončilo „béčko“ poslední. To znamenalo boj o 11.-tou příčku s Gladiators Plzeň. Ten nakonec dopadl šťastněji pro soupeře. I třetí tým se pod vedením zkušené kapitánky Ivy Maškové rval o každý bod, a i když to bylo bylo pro mnohé jejich první mistrovství, nikdo se nenechal zahanbit. „Oranžová torpéda“ se rozjížděla pomaleji, ale ve výkonnostní skupině už nepoznala hořkost porážky. V konečném účtování jim to vyneslo 17.-té místo. Celkovým vítězem Mistrovství České Republiky v družstvech se stal tým THC Stiga Elites.

V turnaji žen měl náš klub hned dvě zastoupení Ivu Maškovou a Mirku Horákovou. Iva Mašková rozehrála svou soutěž úvodními 5 vítězstvími a nakonec celkem z osmnácti utkání 14 zápasů vyhrála a 4 prohrála, díky horšímu vzájemnému zápasu s Vlastou Gobyovou obsadila druhé místo v základní skupině, což jí do semifinále přiřklo Hanu Marešovou. Mirka Horáková v základní části uhrála 5 výher spolu s 1 remízou, čímž obsadila 4. místo a přiřklo tak do semifinále vítěznou Vlastu Gobyovou. Vlastě Gobyové se střelecky dařilo a Mirku přestřílela ve všech třech zápasech. Iva Mašková nastoupila proti Haně Marešové a i přes vítězství v základní skupině se jí podařilo v semifinále zvítězit pouze jednou. Následoval tak chebský souboj o bronz. Iva zhodnotila své zkušenosti a Mirku porazila ve třech zápasech. Finálový souboj zvládla lépe Vlasta Gobyová a zaslouženě získala zlatou medaili.

V kategorii veteránů reprezentoval tým SHC Cheb Zbyněk Froněk, Daniel Hrachovec, Stanislav Srba, Jaroslav Ouřada, Jan Medvec a Jan Klokan. Nikomu se bohužel nepodařilo proniknout do play-off. Nejblíže byl Zbyněk Froněk, kterému chyběl bod k postupu mezi nejlepších osm. Katem chebských hráčů se ukázal Daniel Hrachovec, který z pěti zápasů pět vyhrál s celkovým skóre 24:4. Ani jemu se však nepodařilo do závěrečných bojů proklouznout. Jelikož stejně dopadli i ostatní chebští zástupci, musíme si na úspěch v této věkové kategorii počkat minimálně do příštího roku. Ve finále se střetli David Šmíd a Pavel Plešák. Vítězem se nakonec stal Plešák, když zvítězil 3:2 na zápasy.

V kategorii jednotlivců a juniorů jsme tentokrát neměli zastoupení. Vítězem turnaje jednotlivců se stal Lukáš Turoň z THC Třinec, který ve finále porazil Jana Dryáka z týmu Big Band. Třetí místo vybojoval Leoš Hvižď mladší. V juniorské kategorii zvítězil Michal Kobrle (THC Stiga Elites) před Janem Sládkem (THC Stiga Elites) a Janem Matýskem (HCS Žabka Praha).

Poděkování patří všem členům klubu za vzornou reprezentaci, Danielu Hrachovcovi za příkladnou manažerskou práci, a dalším, kteří se podíleli na organizaci výjezdu do Příbrami. V neposlední řadě děkujeme Michalu Mašikovi za hlasitou podporu všech našich týmů.

Děkujeme také Městu Cheb za podporu našeho klubu a našim sponzorům. Více informací o chebském klubu stolního hokeje a připravovaných akcích naleznete na oficiálních webových stránkách klubu SHC Cheb www.shccheb.cz.