MR PLZEŇ – 1. a 2. června 2019

PŘEPIŠTE DĚJINY, SHC CHEB MÁ MISTROVSKÝ TITUL!!!

          přihlašovací jméno: shc_cheb@centrum.cz

          heslo: „pepíkovo příjmení“

 

Vážení přátelé, naprosto nečekané, nevídané a neskutečné. Už je to tak! Chebský oddíl stolního hokeje získal na Mistrovství České Republiky ve stolním hokeji mistrovský titul! Zlatou medaili! První místo! Oslavujte! Pamatujte si tuto chvíli, vyprávějte o ní svým přátelům, dětem a vnoučatům. Chvíle, kdy slavný tým z Chebu získal pohár pro mistra a ostatní celky zůstaly poraženi na hlavu daleko za ním bude navždy zapsána v naší paměti. Už je to tak. Tento rok, kdy slavíme 25 let od založení klubu jsme získali i titul nejvyšší, titul mistra. Postarala se o to naše nejlepší hráčka a my jí za to neskonale

D Ě K U J E M E.

Tou hráčkou, tou bojovnicí a mistryní nad mistryně je Iva Fochlerová (Mašková). Zapsala se zlatým písmem do dějin chebského stolního hokeje a patří jí věčná sláva a také náš obdiv. To s jakou bravurou zvládla finálový turnaj je výjimečné. Perfektní výkon. Gratulujeme!!!

Ale popořádku.

Ve dnech 1. a 2. června 2019 se uskutečnilo Mistrovství České republiky ve stolním hokeji v Plzni. Díky neúnavné manažerské práci Dana Hrachovce mohl chebský klub opět vyslat nejvíce účastníků ze všech klubů, tentokrát 24 hráčů ve čtyřech družstvech. SHC Cheb „A“ hrál ve složení Miloslav Kubica (C), Jiří Vácha, Luboš Černý, Václav Macek, Jiří Kropáček a Michal Mašika. SHC Cheb „Black Horses nastoupil ve složení Iva Fochlerová (Mašková) – C, Václav Mezera, Michal Holeček, Petr Holub, Jiří Macek a Michael Černý. Třetí tým, SHC Cheb „Veterans“, byl složený – jak již název napovídal – ze zkušených hráčů chebského klubu. Nastoupili za něj Josef Gruncl (C), Dan Hrachovec, Zbyněk Froněk, Jan Klokan, Jan Medvec, Jarda Ouřada. A konečně čtvrtý tým – SHC Cheb „Black Orange“ nebo taky „Srba team“ byl složen takto: Stanislav Srba (C), Stanislav Srba jr., Srba, Petr Šrámek, Mirka Horáková, Jan Kubica.

Sobota byla věnována turnaji družstev, kterého se zúčastnilo celkem 17 týmů z celé České republiky. Týmy byly rozděleny do dvou hracích skupin. Nejlepší čtyři z každé skupiny postupovaly dále do play-off. Skupina A měla toto složení: Žabka Praha, Gladiators Plzeň, Třinec, Benátky, SHC Cheb A, Příbram U17, BSE United „Staré Páky“, Big Band „B“, SHC Cheb „Black Orange. Skupina B – Příbram „A“, Big Band „A“, Absolut Desperation, BSE United „A“, SHC Cheb „Black Horses“, SHC Cheb „Veterans“, Gladiators Plzeň „B“, BSE United Junioři.

Hráči chebského „A“ týmu nastoupili do turnaje s ambicemi zaútočit na nejlepší osmičku a minimálně tak zopakovat výsledek z minulého roku. Ve skupině postupně porazil BSE „Staré páky“, Big Band „B“, ambiciózní Příbram U17, dále podlehli ve vyrovnaných bitvách THC Třinec, Gladiators Plzeň „A“ a Žabce Praha. Rozhodující poslední utkání o postup do čtvrtfinále mělo chebské „áčko“ odehrát se Stiga HC Benátky a hráči do něj vkládali velké naděje. Od počátku bylo utkání vyrovnané. Hráči Benátek chtěli našim vrátit porážku z loňského MR v Chebu. Po celou sérii udržovali hráči středočeského klubu mírný náskok. Dařilo se zejména Michalu Boštíkovi. V předposledním kole stáhli chebští skóre na rozdíl tří bodů (7:10). V poslední rundě  si tým ze západu mohl dovolit pouze jednou prohrát. Nestalo se. Poslední pětice zápasů skončila remízou a celé střetnutí 12:9 ve prospěch Stiga HC Benátky. Do dalších bojů tak podle předpokladů postoupila čtveřice Žabka, Gladiators Plzeň „A“, Třinec a Benátky, ze druhé skupiny Přípram „A“, Big Band „A“, Absolut Desperation a BSE United „A“.

Tým SHC Cheb „A“ skončil v základní skupině na pátém místě a to znamenalo boj o 9. místo.  Zde narazili „áčkaři“ shodou okolností také na chebské „Black Horses“, kteří ve druhé skupině obsadili rovněž páté místo.

Pod vedením Mgr. Ivy Fochlerové (Maškové) se chebskému druhému týmu velmi dařilo. Toto družstvo, jinak nazývané také „promovaní inženýři“, mělo toto složení: Mgr. Petra Holub, Ing. Jiří Macek, Mgr. Michael Černý a dva kladenští studenti Václava Mezera a Michal Holeček. Promovaní inženýři porazili ve skupině favorizované Gladiators „B“, kterým ukázali palec dolů a poslali je z arény, dále přemohli v derby chebské veterány, a rázem z toho byl boj o postup do čtvrtfinále, s čímž jistě před turnajem nikdo nepočítal. Chebské čekal silný tým „Spojené krávy – A“. Před zápasem proběhla porada a volba nejlepší sestavy. Družstvo BSE nicméně proti chebským nasadil zahraniční býky (Tibor Varga zo Slovenska), což bylo nad síly našich. Celková pátá příčka ve skupině byla výborným úspěchem. Došlo tak na derby mezi chebskými týmy.

O 9. místo: SHC Cheb „A“ – SHC Cheb „Black Horses“

Do čtvrté série byl zápas  vyrovnaný (9:9), když dokonce po druhé sérii  vedli „Černí koně“ 6:3. V závěrečné partii však kapitánské duo Vácha-Kubica zamíchala sestavou a áčko tak strhlo vedení a i celkové vítězství na svou stranu. Celkově 12:9.

Tým chebských Veteránů nastupoval do turnaje s velkými ambicemi. Třetí chebský tým pod vedením kapitána Josefa Gruncla měl zkušeností na rozdávání. Většina jeho hráčů poprvé okusila stolní hokej před pětadvaceti leti lety. Přesně tolik je kolik letos chebskému klubu. S nadsázkou lze říci, že tým ve složení Gruncl, Hrachovec, Froněk, Klokan, Medvec, Ouřada hraje stolní hokej dohromady více než 100 let. A to ještě „junior“ Jarda Ouřada je mezi „veterány“ teprve začátečník. Velmi dobře se dařilo Zbyňku Froňkovi, který dokazoval, že nezapomněl nic ze svých mistrovských dovedností. Ze všech hráčů měl nejlepší bilanci. V sérii s Big Bandem „A“ dokázal dvakrát zvítězit, s Příbramí „A“ dokonce třikrát. V rozhodujícím zápase o páté místo ve skupině s chebskými „Black Horses“ zapsal skvělé čtyři body z pěti, nedařilo se však spoluhráčům. Zejména v ostatních sériích vynikající Jan Klokan získal v tomto duelu pouze jeden bod. Kapitán Josef Gruncl dělal co mohl, míchal se sestavou, nasadil mladíka Ouřadu, ale ani tomu se  rozjeté Black Horses zastavit nepodařilo. Tento výsledek znamenal pro Veterány šesté místo v základní skupině a boj o celkovou jedenáctou příčku. V následném souboji Veteráni jen těsně podlehli Příbrami U17 11:12. V turnaji družstev obsadili tedy 12. pozici.

Čtvrtý chebský tým – Black Orange, byl veden zkušeným Standou Srbou, asistovali mu Honza Kubica a Mirka Horáková. Jejich tým byl vhodně doplněn mladíky Michalem Srbou, Standou Srbou mladším a Petrem Šrámkem. Podle papírových předpokladů měli mladí především sbírat zkušenosti. Nicméně hráči „Černého pomeranče“ se nedali zahanbit a zatápěli i těm nejzkušenějším týmům. Třinci sebrali čtyři body, Benátkám taktéž, s ambiciózní Příbramí U17 sehráli regulérně vyrovnaný zápas (9:17), stejně tak jako velezkušeným BSE „Staré Páky“ (8:12). Remíza se a zisk bodů se zdařil až s Big Bandem „B“ (10:10). Již v základní skupině chebští ukázali, že stigu rozhodně hrát umí.

Ve velmi vyrovnané skupině o 15. místo se utkali týmy SHC Cheb „Black Orange“, Big Band „B“ a BSE United „Junioři“. BSE United po výhře nad pražským Big Bandem (14:11) vyhlížel ve finále skupiny chebský tým a brousil si zuby na prvenství. V nervydrásající koncovce, kdy museli mladíci vyhrát o čtyři body, aby měli lepší skóre, vyhráli v poslední sérii zápasů čtyři z pěti duelů a dokázali tak získat vítězství ve skupině a celkové skvělé 15. místo.

Celkovým vítězem Mistrovství České Republiky HCS Žabka Praha, který ve finále porazil domácí Gladiators „A“. Na třetím místě skončila Příbram „A“.

 

Nedělní soutěž pokračovala soutěžemi v kategoriích žáků (do 13-ti let), juniorů (do 18-ti let), žen, jednotlivců, veteránů (nad 40 let) a superveteránů (nad 50 let).

Vynikajícího výsledku dosáhla chebská Iva Fochlerová (roz. Mašková) v soutěži žen. V základní skupině, který se hrála systémem každý s každým (dvakrát) skončila na prvním místě, když postupně porazil Anitu Grimovou (Příbram), Kateřinu Šurýnovou (Big Band) a Mirku Horákovou. Body ztratila jen s Hanou Marešovou (BSE United), která však poztrácela zase v duelech s Grimovou a Šurýnovou. V semifinále si Iva poradila s Kateřinu Šurýnovou z Big Bandu (3:0 na zápasy) a ve finále stejným způsobem Anitu Grimovou z Příbrami. Iva prošla turnajem suverénním způsobem, za celý turnaj inkasovala pouze 16 gólů ve 14-ti zápasech (1,14 g./záp.), naopak jich vstřelila 46 (3,29 g./záp.). Oba výsledky znamenají první místo v tabulce produktivity, resp. obránců. Po právu tak získala tak zlatou medaili v soutěži žen. Pro chebský oddíl vybojovala po dlouhé době mistrovský titul. Další chebská zástupkyně Mirka Horáková skončila v základní skupině na pátém místě, když jí o postup do play off připravila prohra ve vzájemném zápase s Kateřinou Šurýnovou.

Iva Fochlerová z Chebu se stala mistryní republiky ve stolním hokeji!

Výborného úspěchu dosáhl hráč chebského klubu Jiří Vácha v soutěži jednotlivců. Jirka zúročil celoroční snažení (účast na Českém poháru, Berlin Open) a podařilo se mu postoupit ze základní skupiny mezi nejlepších šestnáct hráčů z celé ČR! V základní skupině porazil dokonce budoucího mistra republiky Jiřího Chylíka ml. (2:1), Miroslava Černocha (2:1) nebo Kryštofa Herolda (5:1). Shodou okolností všichni oblékají dres týmu Žabka Praha J. Ve výkonnostní skupině pak přidal vítězství nad Jakubem Matýskem J, Adamem Zielinským (Big Band) a remízu s Michalem Boštíkem (Benátky). Ve velké konkurenci nejlepších hráčů z celé České Republiky (48 účastníků) tak obsadil celkově 12. místo. Dosáhl tak nejlepšího umístění z chebských hráčů ve více pětadvacetileté historii konání MR ve stolním hokeji. Je nutné také dodat, že chebský klub právě letos slaví 25 let od svého založení. Tyto dva vynikající výsledky jsou tudíž jedním z nejlepších momentů letošních oslav.

Soutěže jednotlivců se zúčastnili i další chebští hráči. Miloslav Kubica skončil na sedmnáctém místě. Postup ze základní skupiny mu unikl o vlásek. V základní skupině se Míla prezentoval vynikajícími výsledky. Remizoval s Maděrou, Danielem Matýskem, Zielinským, Boštíkem. S Plešákem a s Jakubem Matýskem prohrál smolně o gól. Všichni tito hráči postoupili do finálové skupiny (8). Smolné zápasy s Mačynským (1:2) a Hráským (3:3), kteří skončili za Mílou připravili, bohužel, chebského mistra o postup. Rozdíl mezi devátým a osmým místem činil pouhý bod.

Další účastníci chebského týmu v soutěži jednotlivců se umístili takto:

Jan Medvec – 38. (zajímavé výsledky: Plešák 5:5, Boštík 2:2, Šurýn A. 2:2, M. Horáková 11:4)

Mirka Horáková – 40. (zajímavé výsledky: Plešák 5:8, Šurýn A. 4:2)

Nejvíce účastníků z nedělních soutěží měl chebský tým v soutěži veteránů. Soutěž měla 25 účastníků, hrálo se na dvě skupiny (13/12), z každé postupovali čtyři nejlepší. Ve skupině A měl nejblíže k postupu Jan Klokan, který skončil na šestém místě. Čtvrtá příčka mu unikla o čtyři body. Honza dokázal porazit čtvrtého postoupivšího Zbyňka Pilaře (5:4), nicméně prohrál např. s týmovým kolegou Jardou Ouřadou (0:3). Na sedmém místě v této skupině se umístil Honza Medvec, hned za ním Jarda Ouřada (8.), desátý byl Josef Gruncl. Ve skupině B taktéž na šestém místě skončil Standa Srba. Podal velmi slušný výkon, když dokázal porazit J. Kůrku a V. Krause, nicméně v zápasech s Petrem Holubem a S. Suchým mu chyběl větší klid v koncovce. Rozhodující zápas o postup ze skupiny s těžkým soupeřem Robertem Ježem prohrál 0:1. Petr Holub se umístil na deváté pozici, když porazil třineckého Cibulku, Standova přemožitele Suchého a Miroslava Mareše staršího. Dan Hrachovec obsadil jedenáctou pozici. Celkové pořadí chebských veteránů: Jan Klokan – 11., Standa Srba – 12., Jan Medvec – 14., Jarda Ouřada – 15., Petr Holub – 18., Josef Gruncl – 19., Dan Hrachovec – 22. Ve finále se utkali Jan Dryák (Big Band) a David Šmíd (Absolut). Jan Dryák zvítězil 3:0 na zápasy a stal se po loňském druhém místě letošním vítězem soutěže veteránů.

Nově se hrála také soutěž superveteránů. Zúčastnilo se jí devět hráčů, z toho dva chebští – Jarda Ouřada a Josef Gruncl. Oba si vedli obstojně, i když se na jejich hře projevovala únava z dlouhého víkendu. Jarda nakonec ukořistil šestou příčku, s bilancí 2-1-5, Pepa byl osmí (1-1-6). Do finále této nové soutěže postoupili Petr Turoň (Třinec) a Václav Pikl (Gladiators „A“). Ten zároveň postoupil do čtvrtfinále soutěže veteránů, ale kvůli účasti v soutěži superveteránů soutěž veteránů vzdal.

I proto byla možnost účasti v obou soutežích kritizována. Podobná situace panuje i v soutěži jednotlivců, kdy je sice začátek soutěže posunut na odpoledne, nicméně mnoho veteránů stejně účast později odřekne. Proto se naskýtá otázka, zda soutěž neposunout do atraktivnějšího času (neděle dopoledne), kdy by se hrály všechny soutěže zároveň (jednotlivci X veteráni X junioři). Hráč by si tak musel vybrat, zda hrát veterány, juniory či jednotlivce. Soutěž jednotlivců by se tak stala opět atraktivnější. Ještě „kacířštější“ se zdá myšlenka hrát soutěž jednotlivců v sobotu a soutěž družstev v neděli. Ale proč ne. Soutěž družstev je neustále nazývána vrcholem mistrovství republiky, tak proč vrchol neuspořádat na konec mistrovství. Soutěž jednotlivců by tak třeba opět získala na popularitě.

 

V kategorii juniorů zvítězil Jakub Matýsek (Žabka), v kategorii do 13-ti let vyhrál Vít Perkner.

 

Všichni hráči chebského klubu vydali na mistrovství republiky maximum a patří jim velký dík a uznání. Zvláštní poděkování patří Danovi Hrachovcovi za skvělou manažerskou činnost, dále Miloslavu Kubicovi, že náš klub vede a prezentuje na veřejnosti, Petrovi Holubovi za skvělé fotky, nejen z MR, ale i z Chebské ligy. Taktéž za videa, na která bych vám doporučoval se dívat, jelikož je to mistrovská práce. Díky Pepovi, který sedí na penězích, díky sponzorům (zejména Jarda Ouřada a MATE Jeřáby). Děkujeme Míšovi Mašikovi za hlasitou podporu, i když se tentokrát krotil J. Děkujeme všem, kteří máte rádi stolní hokej, kteří ho rádi hrajete a doufám že ještě dlouho budete. Podporujte aktivně stolní hokej (třeba na prezentačních akcích ve Sparu). FAKT, TY MLADÝ POTŘEBUJEM. TAK TOMU MÍLOVI POMOZME.

Děkujeme také Městu Cheb za podporu. Více informací na www.shccheb.cz.

 

AŤ ŽIJE STIGA!!!

OLÉ OLE OLE OLEÉÉÉÉ, 25 LEÉÉÉT, JE TU STIGAAAAA.

CIGI, HEJ, CAGA, HEJ, MY TU REPUBLIKU STEJNĚ VYHRÁLI!!!!!

JSME ORANŽOVÝ, JSME BÍLY, JSME CHEBSKEJ DYNAMIT!!!!

KDO NESKÁČE…..NESKÁČE, HOP HOP HOP JJJJ

…další vtipné slogany k pětadvacetiletému výročí chebského klubu přijímáme na emailu:

jirikropacek82@gmail.com

BULVÁRNÍ KOUTEK:

Od našeho ověřeného zdroje Vaška Šaška: Pro hráče týmu Black Horses měl turnaj družstev sladkou a vzrušující tečku. Po vyhodnocení turnaje měli hráči od kapitánky a pozdější mistryně republiky slíbenou sladkou odměnu. Ti, kteří vydrželi až na společnou večeři do romantického penzionu Ramona v Kozolupech, se dočkali welcome drinku (Gambrinus) – a ne jednoho, dále společné večeře se svojí kapitánkou, děkovné řeči a možnosti spát ve vedlejším pokoji hned vedle své kapitánky! Nejmenované zdroje hovořili i o společném koupání v místním bazénu!