11. turnaj Chebské ligy

Jirka Vácha podruhé v sezóně vítězem turnaje Chebské ligy 

statistiky_stiga_11kolo

tab

 

 

  • Jiří Vácha rozhodl o vítězství v turnaji gólem v poslední vteřině
  • Pittsburgh Penguins odvracel porážku s Arizonou těsně před závěrečnou sirénou
  • Philadelphia obrala o body Vencas Golden Knights i Pittsburgh Penguins „91“

Dne 20.10. se v Billiard Aréně na Růžovém kopečku odehrálo jedenácté kolo Chebské ligy ve stolním hokeji. Tentokrát se sjelo celých třináct manažerů se svými týmy, což pro každého znamenalo porci dvanácti zápasů. Turnaj svými kamerami přenášel hokejový pořad BRANKY, BODY, HODINY.

Největším favoritem na vítězství byl Miloslav Kubica a jeho Pittsburgh Penguins, který si chtěl s předstihem zajistit Prezidentský pohár. Překazit jeho snažení mu chtěli především Luboš Černý, zkušený manažer týmu Srbska a Jiří Vácha, majitel a manažer Energetiků v jedné osobě.

Nejeden zápas turnaje přinesl překvapivý výsledek, a bojovalo se do poslední vteřiny.

Rádi jsme na turnaji přivítali starého známého manažera Petra Větrovce a jeho Křídla Sovětů v sestavě Čerkasov – Baťužkin, Jebič – Gorbačov, Chomutov, Kukuškin. I kdy se veterán Čerkasov v brance překonával a v celkovém hodnocení byl lepší než bostonský Halák a arizonský Smith, bohužel nedovedl svůj tým k lepšímu výsledku než bylo třinácté místo. V zápase s Letci s Philadelphie si Čerkasov připsal shoot-out, když jeho tým zvítězil 2:0. Dvakrát se z pravého křídla trefil Gorbačov.

O místo před Petrem Větrovcem se umístila Philadelphia Flyers s manažerem Zemanem. Jejich výkony byly příjemným překvapením turnaje. Flyers hráli velmi dobrý hokej založený na kvalitní defenzivě podpořené výborně chytajícím Michalem Neuvirthem. Na pravém křídle neúnavně rozjížděl útoky Jakub Voráček, který ve spolupráci s Claudem Girouxem na centru tvořili údernou dvojici. Pozitivně mohou Letci hodnotit zejména utkání s Vencas Golden Knights (2:2) a Pittsburgh Penguins „91“ (2:2). Také zápasy s Poldi Kladno (1:2) a Kubicovým Pittsburghem (0:2) byly napínavé až do konce. Pouze ve třech zápasech z dvanácti obdržel Pavel více jak tři góly, což je velice slušný průměr. Pokud by neobdržel „jedenáctku“ od Jirky Váchy, jeho průměr by nebyl 3,25, ale 2,55 a zařadil by se na páté místo v turnaji. To je v porovnání s minulým turnajem velký skok (dosavadní celkový průměr 5,08), za což Pavel zaslouží ocenění. Doufejme, že se mu bude takto dařit dál a bude překvapovat i v dalších zápasech. Palec nahoru!

neuvirth

Na jedenácté příčce skončil Boston Bruins a s ním Mirka Horáková. Mirka ordinuje svému týmu přísně ofenzivní taktiku a i v případě vedení mužstvo neúnavně žene do útoku. Tento styl hokeje se musí divákům líbit. Ne vždy však přináší kýžené výsledky. Jako v zápase s Vencou Mackem (Golden Knighs), kdy Boston vedl již 4:1 a kráčel si pro dva body, nicméně stačilo pár nepřesností a okének v obraně, Vencovo družina se dostala zpět do hry a těsně před koncem strhla vedení na svou stranu. Co naplat. Boston tak musí bojovat o svou šanci na finálový turnaj až do poslední minuty! Pro zajímavost zmiňme ještě zápas s týmem ČSSR (J. Ouřada), který skončil fotbalový výsledkem 0:0.

Vrcholem turnaje bylo utkání Arizony s Mílovým Pittsburghem. Arizona vlétla na Tučňáky bez veškerého respektu, po dvou třetinách vedla 3:0 a zdálo se, že je o výsledku rozhodnuto. Tučňákům vázla kombinace, kotouč se jim motal mezi hokejky a Arizona je snadno vystavovala do ofsajdu. Manažer Míla Kubica potom přeskládal útočné řady, do prvního útoku přesunul Dominik Simon, a obraz hry se změnil. Pittsburgh dostal výhodu přesilovky pět na tři, kterou rychle využil a vycítil šanci. Na 2:3 snížil Crosby a minutu před koncem vyrovnal z pravého křídla Malkin. Poté zbytečně fauloval arizonský Doan v útočné třetině a Crosby pět vteřin před konečnou sirénou po lahůdkové přihrávce Malkina rozhodl o tom, že ani tentokrát Kojoti neurvou s Tučňáky body. Arizona – Pittsburgh 3:4. Byl to ovšem od Arizony heroický výkon a hráči si po utkání užili s diváky děkovačku! Gratulace! Celkové 10. místo.

Phoenix Coyotes v Pittsburgh Penguins

Tým ČSSR manažera Jardy Ouřady měl v brance opět spolehlivého Holečka. Mužstvo bylo připraven velmi dobře takticky, manažer Ouřada používá nejmodernější tréninkovou přípravu, pracuje s přesnými vyhodnocovacími daty. Zkráceně lze tyto metody nazvat KBG (Koukni, Bude Gól) a ŠTB (Šoupnu Ti Búra). Proto nebylo překvapením, když sehrál velice vyrovnané utkání s Mílou Kubicou (Pittsburgh). Jarda dlouho vedl, ale poté Míla vyrovnal a nakonec utkání i otočil (2:4). V dalších zápasech měli hráči týmu ČSSR i trochu smůly (Poldi Kladno 1:2, Ukrajina 3:4, Boston 0:0). V případě vítězství mohl Jardův tým pomýšlet i na vyšší příčky. Přesto si hráči schovali jeden skvělý výkon skoro na samotný závěr turnaje, kdy zvítězili nad Vencas Golden Knights 3:2. I to je příslib pro napínavý finálový turnaj. 9. místo.

Manažer Mašika nastoupil do turnaje s velkým očekáváním, jelikož před týdnem se jeho tým zúčastnil turnaje v Praze a nevedl si špatně. Hned v prvním zápase s Vencas Golden Knights se Michalovi zranil zkušený brankář Karpenko. Hráči byli otřesení. Také se na nich podepsala únava z cesty. To se podepsalo na výkonu. Přesto lze kladně výhru nad silným Srbskem, kdy dvě minuty před koncem Ukrajina prohrávala 0:2, poté rozhodčí Srbům neuznal branku a karta se začala obracet. Fedotěnko dvěma rychlými góly vyrovnal a obrat dovršil Dmitrij Christič. To vše během jedné minuty. Stejný hráč potom zdecimovaným Srbům zasadil čtvrtou ránu. Manažer Černý sice ještě uplatňoval coach challenge, a sice reklamoval posunutí branky při vstřelení gólu, nicméně rozhodčí po shlédnutí videozáznamu gól uznal. To však byl, po hříchu, asi nejvzrušivější moment z účinkování ukrajinského týmu na turnaji. 8. místo.

Tým Pittsburgh Penguins „91“ předvedl velice vyrovnané výkony. Manažer Holub mohl být se svými svěřenci spokojen. Turnaj se jim povedl, jen těsné prohry ho odsoudily na sedmé místo. Přitom jen málo ho dělilo od čtvrté příčky. V úvodním zápase se Srbskem dlouho nebylo rozhodnuto a i ostatní zápasy skončily těsně. Jen  v „derby“ Kubicovým Pittsburghem obrana vzala volno a nechala Barrassa na holičkách (1:7). 7. místo.

Dan Hrachovec (Poldi Kladno) přesně před rokem slavil premiérovou turnajovou výhru. I nyní začal vítězstvím (Kropáček 3:0), ale pak přišly porážky, zejména ta s Petrem Holubem mrzela (3:4). Podařilo se mu obrat o body již jistého vítěze základní části Mílu Kubicu, na kterého se mu již tradičně daří. Je vidět, že Kladno již upírá své úsilí k finálovému turnaji a základní část se snaží dohrát v klidu a bez zranění. 6. místo.

O příčku nad Danem se umístil Venca Macek se svými Golden Knights. Bylo to pro něj druhé nejhorší umístění v základní části. Rytíři hráli svůj tradiční útočný styl. Prosazoval se zejména starý známý Ryan White na pravém křídle, který měl průměr bezmála gól na zápas. Venca si poradil v těžkých zápasech s Poldi Kladno a Bostonem (oba 5:4). V zápase s Philadelphií však dokázal „pouze“ remizovat (2:2). Další prohry s Jirkovou Energií a Lubošovým týmem Srbska poslaly Vencu na pátou pozici.

Luboš Černý a jeho Srbsko zdárně překonali strasti v prvním zápase (Holub 5:3) a dále procházelo turnajem bez potíží. Zdálo se, že dokráčí minimálně na „bednu“. Pak však přišel zápas s Michalem Mašikou (zmíněno výše). Poté bohužel následovaly ztráty s M. Kubicou (1:3), Kropáčkem (3:4) a Váchou (3:3) a ztráta se Lubošovu družstvu již nepodařila dohnat. Znamenalo to propad na čtvrtou příčku. V těchto končinách se Lubošův tým ocitl letos teprve podruhé. Na příštím turnaji bude chtít toto umístění jistě vylepšit a udržet druhou pozici po základní části.

Třetí byl Kropáček s Vancouverem. Po úvodní prohře s Danem Hrachovcem se tým zvedl a získal devět výher. Poté prohrál pouze s Kubicovým Pittsburghem, kdy neměl šanci (0:3). V celkovém hodnocení se Canucks posunuli na pátou příčku a mají teoretickou šanci na třetí místo v celkovém hodnocení.

V zápase Míla Kubica – Jiří Vácha se rozhodovalo o celkovém vítězi turnaje. Mílovi stačila k výhře remíza. Nejprve vedl Jirka 1:0 a 2:1, Mílovi se vždy podařilo vyrovnat. Již se zdálo, že vítězem bude Míla a jeho Tučňáci, do konce zbývalo pět vteřin, když Jirka vrhnul celou Energii do útoku, zaútočil svou oblíbenou akcí z pravého křídla na střed a puk k jeho radosti proplul do sítě. Podruhé tak letos zvítězil v turnaji Chebské ligy. Míla, kvůli horšímu vzájemnému zápasu, skončil druhý.

Zajímavé výsledky:

Vácha – Holub 4:4

Macek V. – Zeman 2:2

Holub – Zeman 2:2

Horáková – Ouřada J. 0:0

Kubica J. – Zeman 0:0 (potřetí ze tří zápasů v této sezóně)

Kubica J. – Kubica M. 3:4 (4 minuty vedla Arizona 3:0…)

Celkové pořadí Chebské ligy: 1. Míla Kubica 930, 2. Luboš Černý 670, 3. Jiří Vácha 590.

Statistické výsledky zpracovala firma Masika statistics and company. Děkujeme za čtení a těšíme se 27.10.2018.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *