12. turnaj Chebské ligy

Ve 12. kole Chebské ligy zvítězil Luboš Černý

statistiky_stiga_12kolo

tab

Před kamerami naší televize a pořadu „Branky, body, hodiny“ bylo dne 27. 10. odehráno již12. kolo Chebské hokejové ligy ve stolním hokeji. Celkem 14 manažerů přijelo bojovat do Billiard arény na Růžovém kopečku. Do konce základní části zbývají již jen tři kola a proto je každý bodík navíc bude v celkovém účtování důležitý.

Nové tváře x absence: podruhé v této sezóně zavítali mezi chebské mantinely tým New Jersey Devils s manažerem Křížem, který je na dlouhodobé stáži v Londýně. Další tváří, kterou jsme rádi přivítali, byl manažer Michal Ouřada. Po delší pauze přijel manažer Srba a jeho výběr Finska. Naopak ze stálých účastníků chyběli manažer Hrachovec, Václav Macek a Jiří Macek, kteří odjeli na školení trenérů do Kladna.

Největší favoriti, očekávání: Míla Kubica jistě chtěl odčinit nezdar z minulého kola, kdy mu vítězství uteklo v posledních vteřinách. Jiří Vácha měl v plánu po minulém vítězství zaútočit na obhajobu titulu. Luboš Černý si přál po dlouhé době opět zvítězit a získat náskok v boji o druhé místo po základní části. Další, kdo si brousili zuby na umístění na „bedně“ byli manažeři: Kropáček, Srba, Mašika, Holub, Ouřada, a další…

stiga - ilustracni

Takto tvrdě se bojuje v Chebské lize. Na prvním hokeji vlevo Petr Holub (Pittsburgh Penguins „91“), vpravo vítěz turnaje Luboš (Černý). Ilustrační foto.

Výsledky:

Na čtrnáctém místě skončil Michal Ouřada, který zpočátku turnaje podával solidní výkony, ale postupně výkon mužstva uvadal, na závěr obdržel nepopulární „desítku“ v zápase s Kropáčkem (Vancouver). Je znát, že hráči ještě nemají natrénováno a je třeba zapracovat na fyzické kondici.

Jan Kubica a jeho Arizona po minulém desátém místě a zejména skvělém výkonu s Pittsburghem tentokrát trochu zůstala za očekáváním a brala až třinácté místo. Celková desátá příčka, zaručující finálový turnaj se jí tak pomalu vzdaluje. Bojovný výkon podali Kojoti v zápase se Srbskem, kdy rozhodl hostující Vučurevič až v závěrečné třetině (2:3).

Stejně jako v minulém turnaji skončil na dvanácté příčce manažer Větrovec a jeho Křídla Sovětů. Tentokrát si připsali jeho svěřenci dokonce dvě výhry (New Jersey 5:3 a překvapivě Boston 3:2). Nejlepším hráčem mužstva byl opět brankář Čerkasov, který si říká o pozvánku do ruské reprezentace.

Taktéž s pěti body završil turnaj manažer Zeman a jeho Philadelphia. Ta minule velmi mile překvapila fanoušky svými výkony, i tentokrát si mužstvo nevedlo špatně. Připsalo si dvě výhry a jednu remízu. Zápasy s Ukrajinou (2:3), s ČSSR (2:4) a s Pittsburghem „91“ (3:5) byly velmi vyrovnané.

První desítku uzavřel Milan Kříž, který přivezl mužstvo New Jersey Devils. Ďáblové hráli velmi pohledný, ofenzivní hokej, za vše hovoří výsledek s Bostonem (6:9). Pro zajímavost, první klání těchto dvou soupeřů (17.3.2018) skončilo 6:8, což dává zajímavý průměr 14,5 gólu na zápas J.

Devátý skončil Boston Mirky Horákové, což je jedno z jejích lepších umístění letos. Zatím to na finálovou desítku nestačí. Mirka zaostává za desátým místem o 45 bodů. Ještě však zbývají dva turnaje základní části a nic není nemožné. Boston ale musí hodně zabrat. Útok Pastrňák – Krejčí – Bergeron potvrzuje střeleckou formu, ve třinácti zápasech nastřílel 43 gólů (průměr 3,31 gólu na zápas), což je zlepšení oproti minulému kolu skoro o polovinu. Nejvíce Boston trápí post brankáře, letos se v brankovišti vystřídal již Rask a Halák, nicméně stále se průměr obdržených branek pohybuje okolo čtyř gólů na zápas. S největším konkurentem na postup do desítky Pittsburghem „91“ (manažer Holub) Boston prohrál 1:4, což Mirku jistě velmi mrzí.

O příčku nad Bostonem skončil již zmiňovaný Pittsburgh Penguins „91“, který měl trochu pomalejší rozjezd do turnaje. Mužstvo působilo unaveným dojmem. Z kuloárů prosákly informace, že někteří hráči a členové realizačního týmu se zdrželi na oslavě narozenin prezidenta klubu do pozdních nočních hodin. Zápasy s manažerem Větrovcem (Křídla Sovětů) a Michalem Ouřadou – oba 1:1 – Pittsburghu příliš nevyšly. V klíčovém zápase nechal manažer Holub sedět největší hvězdy Jágra a Lemiouxe. Náhradníci se mu odvděčili výhrou 4:2 (2xHrdina, Francis, Tocchet). V dalším průběhu si Tučňáci pohlídali osmou příčku a Pittsburgh si tak upevnil desáté místo v celkovém hodnocení klubů.

Známý stratég Jarda Ouřada představil osvědčenou sestavu Holeček – Pospíšil Fr., Machač – Martinec, Novák, Šťastný. Jiří Holeček opět udivoval obdivuhodnou mrštností. V zápase s Finy (man. Srba) měli modrobílí téměř padesát střeleckých pokusů, avšak Fakír propustil za svá záda pouze jediný kotouč. Nutno podotknout, že Finové byli v tomto duelu lepším týmem a bod je pro naše hokejisty zlatý. V souboji s Vancouverem zase potvrdili Čechoslováci nezměrnou bojovnost, když ještě minutu před koncem prohrávali 0:3, poté však zavelel k útoku Novák, když po individuální akci snížil a pak dvakrát v rychlém sledu srovnal na konečných 3:3. U obou gólu mu asistoval Šťastný. Celkové sedmé místo v turnaji, letos již počtvrté a velmi dobrý výkon celého týmu. Manažer Ouřada tak může pomalu spřádat plány na soupeře ve finále.

cof

Jiří Holeček přiváděl soupeře svými zákroky k zoufalství

Na šesté pozici se umístil manažer Mašika a jeho tým Ukrajiny. Ten byl po minulém kole nespokojen s výkonem některých jednotlivců a musel hráčům důrazně promlouvat do duše. V tomto kole nastoupili jeho svěřenci nabuzení a odhodlaní takzvaně „jezdit po zadku“. Styl, který týmu vtiskává manažer Mašika, není příliš pohledný pro každého diváka, nicméně je pro soupeře nepříjemný a fanoušci jsou nadšení. I vyrovnané zápasy dokážou Ukrajinci svým nezměrným úsilím strhnout na svou stranu.

Miloslav Kubica (Pittsburgh Penguins) bojoval ve vyrovnané tabulce až do závěru o první místo, avšak pak prohrál s manažerem Váchou (Energie Karlovy Vary) divokým výsledkem (4:7) a s manažerem Černým (Srbsko) 0:2 a klesl až na pátou příčku, což je nejhorší výsledek Pittsburghu Penguins v letošním ročníku. Tučňáci budou muset pravděpodobně rozšířit hráčský kádr, vzhledem k nabité sezóně je to na Crosbyho a spol. příliš velká zátěž.

Díky výhře nad Pittsburghem se Energetici probojovali na čtvrtou příčku v tomto turnaji, i když už s tím manažer Vácha příliš nepočítal. Bohužel ho v klíčových okamžicích příliš nepodržel brankář Novotný (Černý 1:5, Srba 2:4, Kropáček 2:3), i v celkovém hodnocení brankářu to byla „až“ šestá pozice. V hodnocení útoků však opět karlovarský útok kraloval a s průměrem více než 5,5 gólu na zápas vyhrál soutěž produktivity. Karlovarský centr Skuhravý se již na dohled přiblížil pittsburghskému Crosbymu v tabulce nejlepších střelců, již je dělí jen 13 gólů.

Po delší odmlce přivezl svůj tým na turnaj manažer Standa Srba. Jeho pohledná a přesná hra, podpořená dobrou obranou slavila úspěch. Nenápadně sbíral body, prohrál pouze s Mílovým Pittsburghem (0:5). Nutno podotknout, že hráči Finska měli v nohách těžký zápas s Energií Karlovy Vary (4:2) a do duelu s Tučňáky vstupovali takřka bez odpočinku. V ostatních utkáních neobdržel finský gólman Karri Takko za šedesát minut více než dvě branky a stal se tak třetí brankářskou hvězdou turnaje. Lepší byl jen Murray z Pittsburghu a Stepanovič ze Srbska. Finský tým si z turnaje kromě bronzových medailí odvezl tučnou prémii za třetí místo a jeho dalším cílem nemůže být nic menšího než medaile v play off.

Poprvé v této sezóně skončil na stupních vítězů kanadský Vancouver s manažerem Kropáčkem. Tým vstoupil do turnaje výhrou 7:2 nad Křídly Sovětů a to ho nakoplo. Pak kosatky částečně přibrzdila prohra s bojovnými Ukrajinci (3:4), ale v následujícím zápase si body vzaly zpět (Pittsburgh Penguins Kubicas – 2:1). Nejlepším hráčem týmu v tomto turnaji byl vyhlášen teprve dvacetiletý Brock Boeser, který byl v minulé sezoně nominován na Calder Memorial Trophy (nejlepší nováček sezóny). Díky druhému místu v turnaji se Vancouver posunul na čtvrté místo v celkovém hodnocení Chebské ligy.

Zcela zaslouženě a po právu v turnaji zvítězil manažer Luboš Černý a jeho tým Srbska. Jeho mužstvo pracovalo velmi spolehlivě, brankář Stepanovič chytal bezchybně, koneckonců průměr 1,08 hovoří za vše. Vychytal 4 shootouty, celkově jich má na kontě 40 a spolu s Murraym (Pittsburgh) se v této disciplíně dělí o první místo. Na pravém křídle řádil Marko Sretovič, který vsítil 12 gólů, celkově již 110 a dýchá na záda Malkinovi (113). Tento šikovný hráč prozatím působí v celku Vojvodina Novi Sad, proslýchá se však, že agenti Montrealu Canadiens již pro něj mají připravenou smlouvu. V závěrečném utkání s Pittsburghem Penguins Kubicas, kdy šlo srbské reprezentaci o celkové vítězství v turnaji, poslal Srby do vedení Vučurevič. Fenomenální Stepanovič v brance v závěru i přes mohutný nápor hostujícího mužstva udržel čisté konto. Do prázdné branky pak opět Vučurevič zvýšil na konečných 2:0. Někteří hráči Pittsburghu poté neunesli tíhu porážky a došlo ke rvačce. Nic to nezměnilo na tom, že vítězem dvanáctého kola Chebské hokejové ligy se podruhé v této sezóně stal manažer Luboš Černý a jeho Srbsko! GRATULUJEME!

orel serbia

zdroj: flickr.com

Statistiky pro vás zpracovala firma Masika statistics and company.

Další turnaj Chebské ligy se koná 10. 11. 2018.

AŤ ŽIJE STIGA!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *