13. turnaj Chebské ligy

 

tab

 STATISTIKY STŘELCŮ 13. KOLA A CELKOVÉ STATISTIKY:

statistiky_stiga_13kolo

13. kolo chebské ligy ve stolním hokeji

 

VÍTĚZSTVÍ OBHÁJIL SUVERÉNNĚ LUBOŠ ČERNÝ

 

Turnaje se zúčatnilo 10 manažerů. Petr Větrovec, Jan Kubica, Mirka Horáková, Petr Holub, Jaroslav Ouřada, Michal Černý, Jiří Kropáček, Jiří Vácha, Miloslav Kubica a Luboš Černý. Další manažeři se svými týmy odpočívali, již za tři týdny je čeká vrchol sezóny – finálový turnaj, kde se rozhodne o novém mistru Chebské ligy!

Manažer Michal Černý, který momentálně působí u klubu CSKA Moskva, k nám zavítal po delší době. S sebou přivezl tuto slepenou sestavu: Treťjak – Chomutov, Litvinov – Bečov, Lecavalier, Rozvadov. Lékař: Kanagon Artem.

Již posedmé letos mezi nás zavítal manažer Petr Větrovec s Křídly Sovětů. Překonal tak v účastech Jiřího Macka. Tentokrát vzal manažer Větrovec s sebou družstvo juniorů ve složení Mkrtyčan – Jelcin, Kravčuk – Ševarnadze, Kapustin, Andropov. Bylo vidět, že mladí hráči se teprve s mezinárodní scénou seznamují, do této doby byli zvyklí hrávat pouze v armádním tréninkovém centru. Nadějné výsledky s Penguins „91“ (0:1) a s Arizonou (0:0) dávají naději, že v příští sezóně bude tým Křídel Sovětů pro soupeře tvrdým oříškem. 10. místo.

Na deváté příčce se umístila Arizona. O slavném vítězství nad Pittsburghem informujeme na jiném místě. Vzhledem k tomu, že Arizona již ztratila šanci na postup do finálové desítky, soustředí se manažer Jan Kubica již na příští sezónu. Pokud se jeho tým zúčastní i posledního, čtrnáctého turnaje, bude manažer Kubica jediný, kdo se zúčastnil kompletního seriálu turnajů!

Mirka Horáková (Boston Bruins) bojovala s Petrem Holubem o poslední postupové místo. Rozdíl mezi nimi před tímto turnajem činil 45 bodů. Petr hrál svůj desátý turnaj, kdežto Mirka dvanáctý. Tzn. že Petr body ještě přičítal, kdežto Mirka již body „odečítala“ (po dnešním turnaji konkrétně 16 bodů). Aby Boston Tučňáky předstihl, musel by skončit minimálně na druhém místě (85 bodů) a doufat, v jejich neúspěch (tzn. poslední místo – 22 bodů). Toto byly spekulace. V reálu se však Medvědům ani jeden předsevzatý úkol splnit nepodařilo. Zřejmě přemotivovanost a velký tlak způsobil, že bostonští opět i letos zůstanou za branami finále. Bohužel, prohráli oba veledůležité duely právě s Pittsburghem „91“ a ani v dalších zápasech se jim nevedlo o moc lépe. 92 obdržených branek v osmnácti zápasech je mnoho. Boston tak v zimní přestávce bude muset zapracovat na obraně, případně obranné řady ještě vyztužit dalšími posilami.

O stupínek před Bostonem skončil již zmiňovaný manažer Petr Holub, který si tak s největší pravděpodobností zajistil postup do finálového turnaje. Pittsburgh podával vyrovnané výkony, trápil soupeře rychlou hrou po křídlech, kde operovali zejména Jágr s Francisem. Škoda nedotažených zápasů zejména s Kubicou M. 2:3 (vedení 2:0), s Černým L. 4:4 (vedení 4:3) a s Kropáčkem 2:3 (vedení 2:1). Věřme, že manažer Holub zapracuje na psychice hráčů a ti dokáže slibně rozjeté zápasy dotáhnout do vítězného konce. Uvidíme ve finále!

V následující tabulce přinášíme bilanci jednotlivých hráčů, kteří se doposud zapojili do tohoto ročníku Chebské ligy. Sloupeček „Ú“ představuje procentuelní počet vítězných zápasů (viz. legenda). Zpracoval Luboš Černý. 

CHL2018 – úspěšnost střelby 13. kolo.xlsx

Ve stínu arizonského vítězství zůstala výhra týmu ČSSR (Jarda Ouřada). Ti porazili Pittsburgh Penguins výsledkem 3:2. Vyznamenala se opět obrana, kterou dirigovala dvojice Pospíšil, Machač. V brance úřadoval Holeček. V dalším povedeném zápase se Srbskem (L. Černý) dlouho držel Holeček svůj tým nad vodou, tečovanou střelu Filipoviče propustil za svá záda až těsně před koncem (1:2). V souboji, který rozhodoval o konečném šestém místě, se však Čechoslováci zkonsolidovali a porazili Pittsburgh Penguins „91“ bezpečně 4:1 (Šťastný 2x, Martinec, Novák – Francis).

Na páté pozici skončil s poměrně velkým bodovým odstupem od Jardy Ouřady Michal Černý (CSKA Moskva). Adaptace ruským mladíkům dlouho netrvala. Rudý tým hrál kombinačně, rychle a efektivně. Zezadu vše jistil brankář Treťjak. Michal Černý dokázal zvítězit nad mistrem Chebské ligy Jiřím Váchou 3:1, s Kropáčkovým Vancouverem dvakrát remizoval (2:2, 4:4). Jeho účast byla oživením a budeme rádi, když k nám armádní tým zavítá častěji.

Čtvrtý byl Jiří Kropáček s Vancouverem se ziskem 25 bodů. Manažer Kropáček nemohl najít ideální sestavu, v brance se vystřídali všichni čtyři brankáři, průměr činil skoro 3 branky na zápas hovoří za vše. Pozitivem je vítězství 1:0 nad Pittsburghem Penguins (manažer Kubica), v dvojzápase se Srbskem naopak hráči totálně vyhořeli (2:7, 1:7).

Na třetím místě skončil manažer Vácha (Energie Sparta Karlovy Vary). V původní tabulce tým Energie skončil na druhém místě, nicméně manažer Miloslav Kubica z Pittsburghu Penguins podal protest proti neoprávněnému startu jednoho z hráčů Energie v utkání právě s jeho týmem a mužstvo manažera Váchy bylo odsunuto v tabulce o jednu příčku zpět.

Druhý skončil manažer Míla Kubica. Pittsburghu se tento turnaj herně příliš nevydařil. Dlouho se zdálo, že z toho nebude ani medaile. Je vidět, že po zisku Prezidentské trofeje tým polevil a už myslí na boje ve finálové části. Prohry s Arizonou (píšeme na jiném místě), týmem ČSSR, Vancouverem, aj. by mohli manažera Kubicu M. v play off mrzet. Nakonec se však tým Tučňáků vzepjal a i s pomocí dopingové komise dotáhl své snažení na druhé místo.

První příčku obsadil suverénní, zcela neohrožený a bezchybný  Luboš Černý a jeho tým Srbska. Luboš zvítězil s náskokem sedmi bodů, což je největší rozdíl mezi prvním a druhým místem v této sezóně. Doposud držel rekord Miloslav Kubica s šesti body. Manažer Luboš Černý se svým týmem válcoval soupeře, nedal jim šanci se nadýchnout a s nadsázkou se dá říct, že po vhození buly již jeho soupeř prohrával 0:1. Tento turnaj by se dal nazvat Big Black Saturday, avšak černá byla sobota pro všechny ostatní a naopak pro Luboše Černého a tým Srbska byla velmi pink. Takže, pokud si Luboš udrží tuto formu až do finále, pro nás ostatní zbyde boj o druhé místo.

G R A T U L U J E M E ! ! !

*Dodatečně bylo dle Soutěžního řádu CHL  změněno pořadí na 2. a 3. místě dle bodu 16), počet vítězství je nadřazen lepšímu skóre ze vzájemných zápasů. Druhý tak skončil M. Kubica a třetí J. Vácha.

16)   O pořadí na turnaji rozhodují získané body celkem, dále pak body ze vzájemných zápasů, počet vítězství celkem, skóre ze vzájemných zápasů a  skóre celkem. Pokud nerozhodnou ani tato kritéria rozhoduje o pořadí los.

 

 

 S NOTEBUKEM ZA HOKEJEM

 

ZÁPAS DESETILETÍ

V arizonské poušti divocí Kojoti zakousli Tučňáky!

V Gila River Center vybuchla doslova bomba. Arizona navzdory své zeměpisné poloze zmrazila pittsburské Tučňáky a nedala jim šanci.  Hráči z Arizony se pohybovala po ledě jako parta Štírů tlustorepých po písku a Tučňáci se, až na par výjimek, nezmohli po cely zápas na odpor.

1. minuta

 

Po úvodním buly se dostal k puku Dvorak, vysunul na útočné modré Domiho, který pohotovou střelou posila Arizonu do vedení! ARI – PIT 1:0. Fanoušci jásají.

Pittsburgh, zaskočený úvodním gólem se snaží o odpověď, ale Crosbyho střela našla pouze lapačku připraveného Smitha.

Na konci první minuty propadli Tučňáci na červené, Doan posunul doprava na rozjetého Domiho, a Letang už byl příliš pomalý. Domi se tváří v tvar Murraymu nemýlil – 2:0. Fanoušci bouří.

Pittsburgh, zjevně otřesený úvodním vývojem, začal kupit chyby v rozehrávce, zato arizonští byli na koni.

2. minuta

 

Murrayho vyzkoušel od modré Dvorak, ten jeho pokus vyrazil.

Zleva Michálek hledal Doana, hostující obrana však přihrávku odvrátila.

Arizona má v tuto chvíli velký tlak.

Kojoti střílí branku! Po buly v útočné třetině zůstal u tyčky zcela osamocený Max Domi a završuje hattrick. Na led přilétají čepice. Domácí publikum je v extázi! – 3:0

Manažer Kubica M. si bere oddechový čas.

3.minuta

 

Pittsburští hráči se nemohou dostat ke kloudné kombinaci, na zakázané uvolněni vyhazuje Schultz.

Z nenápadné akce snižuje Crosby, který tečoval Malkinovo nahozeni před branku. 3:1.

Do obranného pásma hosti se vřítil Michálek, ale byl zahákován Letangem. Domácí si zahrají přesilovku. Vyloučeny hráč – Chris Letang – hákovaní.

Od modré pálil Ekman-Larsonn, ale Murray jeho pokus kryl.

Tyčka po střele Dvoraka! Hosté jsou pod obrovským tlakem. Domácí hráči nedovolí Tučňákům vystřídat a dál přikládají pod kotlem.

Gól! A je to tady. Kojotoi rozebrali obranu Pittsburghu jako lego a Doan po Michálkově přihrávce zvyšuje již na 4:1! Přesilovka využita.

4. minuta

 

Domácí jsou v euforii, fanoušci vyvolávají jméno manažera Jana Kubici. Na ledě se toho moc neděje.

Pozor, ojedinělá akce, která končí gólem! Schultz prostrčil o mantinel na Hornqvista, ten se vyhnul obránci a žabičkou našel zcela volného Crosbyho – Pittsburgh snižuje na 4:2.

Domácí hráči jsou zjevně v klidu, ukolébaní příznivým vývojem, hosté si naopak nejsou schopni přihrát, v této minuté se asi již nic zajímavého nestane. Diváci slaví.

Gól! Jako blesk z čistého nebe, Pittsburgh střílí branku! Zbývaly asi tři vteřiny do konce druhé třetiny, Crosby zbůhdarma napálil kotouč od červené a ten skončil v siti! Stav je 4:3. Mike Smith se musí červenat. Váženi diváci, ještě uvidíme drama.

5. minuta

Pittsburgh začíná poslední část náporem, ale obrana domácích odolává.

I domácí se začínají osmělovat, aktivní je zejména Domi na pravém křídle.

Hra se přelévá z jedné strany kluziště na druhou.

Pittsburgh se bude zřejmě bude pokoušet o hru bez brankáře. Nejprve se ale Tučňákům musí podařit usadit se v útočném pásmu.

Matt Murray opouští klec, za něj naskočil Kessel, Pittsburgh hraje se šesti hráči v poli! Malkin drží puk za domácí brankou, nic však vymyslet nedokázal. Ostrým hitem ho na mantinel přišpendlil Ekmann Larsson, Malkin se jen těžce sbírá z ledu.

Arizona střílí gól. Hornqvist se pokusil překvapit Smitha z levého křídla, ale ten byl připraven. Domácí brankář ihned vyklepal touš z rukavice, aby zabránil vhazování a rychle rozehrál. Na útočné modré vysunul Domiho, ten neváhal a dovezl Kojotům vedení 5:3. Asistence Mike Smith. Do konce zbývá 20 vteřin.

Do branky se vrací Murray.

Pittsburgh získává útočné pásmo, Murray sprintuje na střídačku, místo něj opět Kessel.

Časomíra ukrajuje poslední vteřiny.

Gól, Crosby střílí svůj čtvrtý gól, podruhé mu asistuje Malkin. Pittsburghu to ale není nic platné, protože do konce zbývá přesně 1 vteřina. Závěrečné buly a bouřlivé oslavy domácího týmu mohou propuknout. Arizona slavně zvítězila nad Pittsburghem Penguins 5:4.

GRATULUJEME, ARIZONO, GRATULUJEME HONZO!!!

P1030436

Na snímku klan rodu Černých – Luboš a Michal. Kvízová otázka, kolik oranžových kostiček je na obrázku?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *