Český pohár v Chebu byl opět nejlepší + fotografie

V sobotu 2.3.2019 se konal v Chebu turnaj Českého poháru ve stiga hokeji. Na organizaci se podílela valná většina členů klubu SHC Cheb. S velkým úsilím a očekáváním jsme připravili prostory v Aréně Brandlova. Za naši píli a snahu jsme byli odměněni nejen dobrým pocitem z odvedené práce, ale i klobásami a pivem ze stánku, který po celou dobu turnaje velmi profesionálně obstarával Jiří Macek. Turnaj byl z hlediska organizačního, stravovacího, nápojového i servisního (záclony) zvládnut skvěle a podle hodnocení časopisu ProStiga Hockey se opět jednalo o nejlepší turnaj na okruhu Českého poháru. Děkujeme panu rozhodčímu a hlavnímu časoměřičovi turnaje panu Topinkovi, který se po celou dobu konání turnaje staral o znělku a kontrolu času.

Na turnaj zavítalo 53 hráčů z celé České Republiky. Z chebského klubu se zúčastnilo celkem patnáct hráčů. Z různých důvodů se nemohlo zúčastnit pět silných koňů chebského oddílu – Jiří Vácha, Luboš Černý, Josef Gruncl, Michal Černý a Jarda Ouřada.

Po základních skupinách následoval boj ve výkonostních skupinách – A, B a C. Ve skupině „C“ se na vynikající druhé příčce umístil Jiří Macek (celkově 44.), o místo za ním (45. místo a třetí v „C“ skupině) skončila Mirka Horáková. 47. byl Jan Kubica, 50. Pavel Zeman, 51. Petr Větrovec, 52. Roman Kubinec a 53. David Větrovec.

Ve skupině „B“ měl chebský oddíl nejsilnější zastoupení. Nejlépe si vedl Standa Srba (28.), který se propracoval do play-off, kde narazil na Míšu Mašiku. Dokázal ho porazit 3:2 na zápasy, přesto, že prohrával již 0:2. V semifinále bohužel nestačil na Hynka Nechutného z Plzně (1:3). Míša Mašika skončil 31. a vylepšil si tak své dosavadní umístění na Českém poháru. Do play-off skupiny B postoupil ještě Venca Macek (29.), který však ve čtvrtfinále podlehl pozdějšímu vítězi béčka Miloši Ševrovi 0:3 na zápasy. Vencu alespoň může těšit, že dosáhl na třetí místo mezi útočníky mezi všemi účastníky ČP v Chebu.

Další umístění chebských hráčů: Iva Mašková (34.), Dan Hrachovec (35.), Petr Holub (39.), Michal Ouřada (42.)

Do skupiny „A“ postoupili Míla Kubica a Jirka Kropáček. Mílovi se v základní skupině dařilo a povedlo se mu v áčku probojovat dokonce do play off. Tam narazil na Kryštofa Lebla (Big Band), se kterým v základní skupině remizoval (5:5). I v osmifinále play off sehrál vyrovnanou partii, prohrál však 1:3 na zápasy po výsledcích 5:4, 4:7, 2:3, 1:2. Jirka Kropáček skončil v áčku na posledním, celkově 24. místě.

Na závěr je nutné říci, že se všichni hráči, kteří odehráli turnaj Českého poháru v Chebu v minulém roce se zlepšili, což svědčí o tom, že pilně trénujeme a že nemusíme mít strach o budoucnost stigy v Chebu. Jste pašáci. Jaká bude budoucnost stigy na republikové úrovni, to je otázka.

V celkovém hodnocení skončil na třetím místě Michal Kobrle z THC Elites, druhý byl Jiří Chylík a vyhrál Zdeněk Matoušek (oba Žabka Praha). Oceněni dále byli: nejlepší junior turnaje – Jakub Matýsek (Žabka Praha), nejlepší nováček – Michal Ouřada (SHC Cheb), nejlepší žena – Iva Mašková (SHC Cheb) a nejlepší veterán – Pavel Plešák (Gladiators Plzeň).